لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

ژاک شيراک: با هرقطعنامه ای که به ايالات متحده و بريتانيا اجازه دهد دولت پس از جنگ در عراق را اداره کنند مخالفت خواهد کرد - 2003-03-21


ژاک شيراک رئيس جمهوری فرانسه ميگويد با هرقطعنامه سازمان ملل متحد که به ايالات متحده و بريتانيا اجازه دهد دولت پس از جنگ در عراق را اداره کنند، مخالفت خواهد کرد. آقای شيراک درسخنان امروز خود در اجلاس سران اتحاديه اروپا در بروکسل گفت صدور چنين قطعنامه ای ، جنگ را پس از وقوع آن ، توجيه خواهد کرد. واشينگتن و لندن، هنوز هيچ قطعنامه ای برای اداره امور عراق در دوران پس از جنگ به شورای امنيت سازمان ملل متحد ارائه نداده اند. فرانسه، پيشتر هم، با تلاشهای ايالات متحده و بريتانيا درراه کسب تأييديه شورای امنيت برای جنگ با عراق ، مخالفت کرده بود.

در واشينگتن، کولين پاول وزير امور خارجه ايالات متحده گفت مطمئن نيست که آقای شيراک درسخنان امروز خود به چه چيزی اشاره ميکرده است. وزير امور خارجه آمريکا گفت جنگ در جريان است و ايالات متحده و هم پيمانانش قصد دارند آينده بهتری برای مردم عراق بسازند. آقای پاول گفت زمان درک اين مسئله برای جهان فرارسيده که عمليات آزادسازی عراق ، جريان دارد و بگفته وی اجتناب ناپذير است.

XS
SM
MD
LG