لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۱

ويدئوی صدام حسين احتمالاً واقعی است - 2003-03-21


يک مقام اطلاعاتی ايالات متحده ميگويد نوار ويدئوی صدام حسين، که در پی حمله موشکی اوليه آمريکا به محل گردهمائی کادر رهبری عراق، از تلويزيون بغداد پخش شد، احتمالاً واقعی است. بگفته اين مقام، کارشناسان سازمان مرکزی اطلاعاتی آمريکا، سی. آی. ای. پس از بررسيهای صوتی و تصويری ويدئو، به اين نتيجه رسيده اند که باحتمال بسيار، شخصی که در اين ويدئو سخن ميگويد، صدام حسين است . با اينهمه از آنجا که نميتوان ، زمانِ ضبط اين ويدئو را مشخص کرد ، سرنوشت رئيس جمهوری عراق همچنان مبهم است . مقام اطلاعاتی آمريکا گفت هنوز روشن نيست که آيا صدام حسين از حمله روز پنجشنبه به مجتمعی در بغداد جان بدر برده است يا نه . باعتقاد مقامات آمريکائی ، صدام حسين و دو پسرش ، بهنگام وقوع حمله در اين مجتمع بودند .

وزير اطلاعات عراق، امروز گفت که در حمله روز پنجشبنه، يکی از خانه های صدام حسين هدف گرفته شد اما بگفته وی رئيس جمهوری عراق و اعضای خانواده وی سالم هستند.

در اين ميان، روزنامه واشينگتن پست، به نقل از يک مقام آمريکائی گزارش داد که مدارکی وشواهدی در زمينه مجروح شدن صدام حسين در جريان اين حمله وجود دارد چراکه بلافاصله پس از وقوع حمله، درخواستی برای کمکهای اضطراری پزشکی بعمل آمد. با اينهمه، ديگر مقامات آمريکائی ميگويند هنوز اطلاعات کافی در اخيتار ندارند که دقيقاً بگويند آيا صدام حسين و پسرانش در اين حمله کشته يا مجروح شده اند.

XS
SM
MD
LG