لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

پَيام نوروزی سناتور براون بک به ايرانيان - 2003-03-21


بخش فارسی صدای آمريکا در هفته گذشته متن قطعنامه ای را که در سنای آمريکا در پشتيبانی از مردم ايران برای بدست آوردن آزادی و دموکراسی مطرح شده بود، به آگاهی شنوندگان خود رَسانيد. يکی از ارائه دهندگان اين قطعنامه، سناتور جمهوريخواه " سام براون بک" بود. پس از مطرح شدن اين قطعنامه ايرانی ها ـ از داخل و خارج ايران ـ بوسيله تلفن، فَکس و پست الکترونيکی ای ميل از سناتور آمريکائی خواستند به پشتيبانی خود در حمايت از برقراری آزادی و دموکراسی در ايران ادامه دهد. سناتور براون بک برای مردم ايران تبريکی بمناسبت سال نو فرستاده است که برگردان آنرا در اينجا ميخوانيد:

من خوشوقتم که ميتوانم بهترين آرزوها و تهنيت ها را برای نوروزی شاد نثار مردم ايران کنم. من در باره جشن های گسترده ای که در داخل ايران جريان دارد گزارشهای متعدّدی شنيده ام. مردم ايران بار ديگر، با برگزاری جشن نوروز، در سر پيچی از دستور دولت مبنی بر کنار گزاردن فرهنگ غنی خويش شجاعت و شهامت خود را نشان ميدهند.

نوروز زمان آغاز هاست. گفته ميشود افراد هر طور که اين روز را بگذرانند، زمينه را برای نحوه گذشتن تمام سال آماده ميکنند. هزاران هزار نفر ايرانی اين روز را در پِی رسيدن به آزادي، گراميداشت تمدن باستانی و ايستادگی سرفرازانه در برابر استبداد صرف ميکنند. در واقع امروز در ايران روز جديدی است و من اطمينان دارم که امسال، سال آزادی شما خواهد بود.

من در اثر دريافت صدها تلفن و فَکس به سبب قطعنامه ای که به شماره ۸۲ ارائه داده ام و از مردم ايران پشتيبانی ميکند، تحت تاًثير قرار گرفته ام. من در گذشته هيچگاه برای هيچيک از کوششها و اقدامات خود چنين عکس العمل حمايت کننده ای دريافت نکرده بودم. من از حمايت شما بسيار سپاسگزارم و به شما قول ميدهم که هيچگاه شما را تنها نگزارم.

سال جديد بر شما و اعضاء خانواده شما مبارک باشد. نو روزتان شاد باد.

XS
SM
MD
LG