لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

صدام حسين: عراق روزگاری، سلاحهای کشتار جمعی در اختيار داشته است اما امروز ديگر چنين سلاحهائی ندارد - 2003-03-17


صدام حسين رئيس جمهوری عراق ميگويد کشورش، روزگاری، سلاحهای کشتار جمعی در اختيار داشته است اما امروز ديگر چنين سلاحهائی ندارد. اعتراف نامعمول و نادر رهبر عراق در حالی صورت گرفت که نشانه های روز افزون حکايت از آن دارد که ايالات متحده و بريتانيا قصد دارند اگر صدام حسين بلافاصله از عراق خارج نشود، اينکشور را مورد حمله قرار دهند.

تلويزيون عراق امروز به نقل از صدام حسين گزارش داد که عراق در دهه ۱۹۸۰ برای دفاع از خود درجريان جنگ با ايران و مقابله با تهديدهای اسرائيل، سلاحهای کشتار جمعی در اختيار داشت.

عراق در دوران جنگ هشت ساله خود با ايران، از سلاحهای شيميائی عليه نيروهای ايرانی استفاده کرد و سپس در ۱۹۸۸ اين سلاحها را عليه غيرنظاميان کرد عراقی در شمال اينکشور بکار گرفت.

ايالات متحده و بريتانيا، عراق را متهم ميکنند که با نقض مفاد تمامی قطعنامه های سازمان ملل متحد در اين زمينه، از برچيدن و انهدام سلاحهای کشتار جمعی، خودداری ميکند.

بگزارش تلويزيون عراق، اظهار نظر صدام حسين در ديدار وی با وزير امور خارجه تونس بعمل آمد. رئيس جمهوری عراق به وزير امور خارجه تونس گفت که اگر ايالات متحده، عراق را مورد حمله قرار دهد در همه جا با رزمندگان عراقی که حاضرند در راه ميهنشان جان فدا کنند، روبرو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG