لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

تظاهرات ضد جنگ برای اعتراض به آماده  شدن آمريکا  در حمله به عراق - 2003-03-15


يک روز ديگر از تظاهرات ضد جنگ، با جمع شدن انبوهی از افراد در شهرهای بزرگ در سراسر جهان برای اعتراض به آماده شدن آمريکا در حمله به عراق، شروع شده است.

تظاهرات ضد جنگ در سراسر آمريکا درجريان است و اين تظاهرات پس از آن انجام ميگيرد که در ديگر نقاط جهان نيز در اعتراض به آماده شدن آمريکا برای حمله به عراق، تظاهراتی بر پا شده بود. در همين حال، برگزار کنندگان تظاهراتی که هدف آنها، اعتراض به معترضين است، ميگويند اعتراض آنها به معنای حمايت از جنگ نيست بلکه حمايت از سربازان آمريکائی و تلاش های پرزيدنت بوش در خلع سلاح عراق است.

در ترکيه قريب پنج هزار نفر، همزمان با تخليه تجهيزات نظامی آمريکائی از کشتی های جنگی، که با محافظت پليس ضد اغتشاش انجام گرفت، تظاهرات کردند.

در بغداد، هزاران نفر با شرکت در تظاهراتی که دولت ترتيب داده بود، قول دادند از صدام حسين در مقابل حمله تحت رهبری آمريکا دفاع کنند.

در لندن، صدها مسلمان بريتانيائی در مقابل سفارتخانه های ممالک اسلامی راه پيمائی کردند و خواستار مخالفت دولت های آنها با فشار متحدين برای جنگ شدند.

امروز تظاهرات مشابه ديگری نيز در ضديت با جنگ در نقاط مختلف جهان انجام گرفت. برگزار کنندگان ميگويند فردا، تظاهرات بيشتری برگزار ميشود.

در خاورميانه و روسيه نيز تظاهراتی مشابه گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG