لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

فريار  شيرزاد  به مقام    دستيار ويژه  رياست  جمهوری آمريکا و  مدير ارشد  در امور اقتصادی منصوب شد - 2003-03-14


يک آمريکائی ايرانی تبار ، به عنوان دستيار ويژه رياست جمهوری آمريکا و مدير امور بين المللی اقتصادی ، به کاخ سفيد راه يافته است . جزئيات بيشتر را از گزارشی می شنويد که بخش فارسی صدای آمريکا تهيه کرده است

خبر انتصاب فريار شيرزاد به مقام دستيار ويژه رياست جمهوری آمريکا و مدير ارشد در امور اقتصادی را ، کونداليزا رايس، مشاور امنيت ملی آمريکا اعلام کرد . کاخ سفيد در بيانه ای ميگويد آقای شيرزاد ، جانشين جان کلاود ميشود که قبلاً چنين سمتی را در کاخ سفيد بر عهده داشت .

آقای شيرزاد ، پيش از احراز سمت جديد در کاخ سفيد ، مدير کل واردات وزارت بازرگانی آمريکا بود . وی برای اين پست، به تائيد صلاحيت اش در سنای آمريکا نياز داشت ، که بدون مواجه شدن با هيچ مشکلی انجام گرفت.

آقای شيرزاد ، پيش از آنکه به مديرکلی واردات در وزارت بازرگانی منصوب شود در تشکيلات انتقالی بوش - چينی ، به عنوان هماهنگ کننده سياست های بازرگانی فعاليت ميکرد .

آقای شيرزاد ، پيش از آنکه به دولت آمريکا ملحق شود ، در سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ به عنوان مشاور امور تجارت بين المللی، جزو کادر کارکنان کميته مالی سنای آمريکا بود .

آقای شيرزاد ، از دانشگاه ويرجينيا در رشته حقوق فارغ التحصيل شده است و در امور مالی و تجارت بين المللی در چند دانشگاه و مدرسه عالی ، از جمله دانشگاه هاروارد درس خوانده است .

فريار شيرزاد، فرزند ناصر شيرزاد ديپلومات سابق ايرانی است که تا پيش از انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ در ايران، سرکنسولگری ايران را در هوستون تکزاس اداره ميکرد .

وی پيشتر نيز در سمتهای مختلف ديپلوماتيک در لندن و ديگر دفاتر نمايندگی ايران در خارج فعاليت داشت، و بهمين جهت نيز فرزندان خود ، از جمله فريار را ، که اکنون به يکی از مناصب عالی در کاخ سفيد واشينگتن راه بيافته است ، با خود به گوشه و کنار جهان می برد .

XS
SM
MD
LG