لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۷

روز شنبه در شهر های اروپايی هزاران نفر به نشانه مخالفت با سياست پرزيدنت بوش در مقابل عراق، به تظاهرات پرداختند - 2003-03-09


روز شنبه در شهر های اروپايی هزاران نفر به نشانه مخالفت با سياست پرزيدنت بوش در مقابل عراق، به تظاهرات پرداختند. مقامات ايتاليايی می گويند حدود ۲۰ هزار نفر با حمل شعار های ضد جنگ در مقابل يک پايگاه نظامی آمريکا، در حالی که پليس جمعيت را زير نظر داشت، راه پيمايی کردند.

حدود 10 هزار نفر نيز در شهر منچستر در انگاستان برغم ريزش باران شديد گرد آمدند و از آمريکا و متحدان آمريکا موکداً خواستند برای حل بحران عراق، درصدد يافتن راه حل های مسالمت آميز برآيند.

در نقاط ديگری نيز در انگلستان تظاهرات ضد جنگ برپا شد و ۲۰ تن به اتهام سدمعبر، به وسيله پليس دستگير شدند.

روز شنبه شهر واشنگتن نيز شاهد تظاهرات و راه پيمايی های ضد جنگ بود. تظاهرکنندگان که روبان های صورتی رنگ بر سينه الصاق کرده بودند، در اطراف کاخ سفيد به راه پيمايی پرداختند. يکی از سازماندهان تظاهرات روز شنبه واشنگتن گفت، علت انتخاب رنگ صورتی بخاطر آن است که نشانه صلح و دوستی است.

در رويدادی ديگر، خبرگزاری آسوشيتد پرس گزارش می دهد که فرستاده ويژه واتيکان که برای تسليم پيام پاپ در مخالفت اکيد با جنگ يکجانبه بدون تصويب سازمان ملل به پرزيدنت بوش به واشنگتن آمده بود، به واتيکان مراجعه کرده است. خبرگزاری آسوشيتد پرس گزارش می دهد که فرستاده ويژه پاپ گفت که مذاکرات او در واشنگتن با پرزيدنت بوش دوستانه بود، اما به گفته فرستاده ويژه پاپ، " برخی اوقات، دوستی به تنهايی کفايت نمی کند." فرستاده ويژه می گويد به مقامات دولت آمريکا اکيداً توصيه کرده است پيش از ورود به جنگ، تصويب سازمان ملل متحد را کسب کند.

XS
SM
MD
LG