لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۰

هشتمين کنفرانس مطبوعاتی رئيس جمهور آمريکا - 2003-03-07


پرزيدنت بوش رئيس جمهور آمريکا هشتمين کنفرانس مطبوعاتی خود را که شايد پر اهميت ترين و حساس ترين کنفرانس خبری اوست، با شرکت خبرنگاران و نمايندگان رسانه های داخلی و خارجی برگزار کرد.

رئيس جمهور آمريکا در آغاز سخنان خود، ضمن تشکر از مأموران و مقامات آمريکائی و پاکستانی که جديت آنها موجبات دستگيری خالد شيخ محمد، مغز متفکر حملات تروريستی يازدهم سپتامبر را فراهم آورد اعلام کرد. پرسشی که بايد به معنای واقعی آن مطرح شود، اين است که؛ آياعراق خلع سلاح شده است؟

پرزيدنت بوش در پاسخ به اين پرسش گفت که اطلاعات آمريکا نشان می دهد که عمل صدام حسين در واقع فريبی بيش نيست و همزمان با انهدام تعدادی موشک، موشک های ديگری در حال ساخته شدن و پنهان شدن است.

پرزيدنت بوش گفت اطلاعات آمريکا حاکی است که دانشمندان عراقی برای انجام مصاحبه خود با بازرسان تسليحاتی مورد تهديد قرار می گيرند.

آنگاه پرزيدنت بوش توجه خود را معطوف به قطنامه جديد مشترک آمريکا، بريتانيا و اسپانيا کرد و اعلام کرد که قطعنامه 1441 و مفاد و دستورات و مندرجات آن اجرانشده برجای خود باقی است. رئيس جمهور آمريکا از سلاحهای کشتار جمعی عراق بعنوان اسلحه ترور ياد کرد.

پرزيدنت بوش در بخش ديگر از سخنان خود گفت هدف آمريکا صلح است، اما تداوم وضع فعلی در عراق صلح نيست بلکه نوعی خود فريبی است. پرزيدنت بوش افزود امريکا مايل به جنگ نيست بلکه خواهان صلح است ، اما جنگ و صلح و اين راه و آن طريق و انتخاب هريک از 2 راه مسئله ای است که به صدام حسين و تصميم او بستگی دارد.

پرزيدنت بوش گفت در صورت وقوع جنگ دولت به وظيفه خود که حمايت از سربازان و شهروندان خود است عمل خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG