لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

کالين پاول: صدام تفرقه ايجاد می کند - 2003-03-06


کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا، رهبر عراق، صدام حسين، را متهم به ايجاد تفرقه در جامعه بين المللی کرده است. آقای پاول می گويد کوششهای رهبر عراق برای ايجاد تفرقه و تشتت در شورای امنيت سازمان ملل متحد بايد به شکست بينجامد. آقای پاول می گويد بغداد تصميم به رهها کردن تسليحات کشتار جمعی نگرفته است. وزير امور خارجه آمريکا می گويد اطلاعات آمريکا نشان می دهد که عراق ماشين آلات و ابزارسازنده تسليحات ممنوعه را پنهان کرده است تا بعدا از آنها استفاده کند.

در رويدادی ديگر صدام حسين می گويد در دستور آمريکا به عراق برای منهدم ساختن موشکهای الصمود ۲ هيچگونه توجيهی مشاهده نمی شود. صدام حسين می گويد هدف از اين دستور سلب روحيه مردم عراق پيشاپيش حمله به عراق است. عراق انهدام موشکهای الصمود خود را از روز شنبه گذشته آغاز کرده است.

ساعاتی پس از سخنان وزير امور خارجه آمريکا مقامات آمريکايی و عراقی تاييد کردند که واشنگتن دستور اخراج ۲ ديپلمات عراقی را از آمريکا صادر کرده است. مقامات می گويند دولت امريکا ۲ ديپلمات عراقی را به «انجام فعاليت های خارج از حوزه وظايف رسمی» آنان متهم ساخته است. در زبان ديپلماسی «فعاليت های خارج از وظايف رسمی» به معنای جاسوسی است.

XS
SM
MD
LG