لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۷

ديدار پرزيدنت بوش با فرستاده ويژه پاپ جان ُپل دوم - 2003-03-05


پرزيدنت بوش، هم اکنون در کاخ سفيد با فرستاده ويژه پاپ جان پال دوم رهبر کاتوليکهای جهان به گفتگو نشسته است تا بحران عراق را مورد بحث قرار دهد.

کاردينال پيو لاجی Pio Laghi حامل نامه ای از جانب پاپ است که در آن از پرزيدنت بوش خواسته شده است وارد جنگ با عراق نشود.
کاردينال لاجی در مصاحبه ای با روزنامه ايتاليائی لااستامپا، که امروز منتشر شد بارديگر بر مخالفت شديد واتيکان با هر اقدام نظامی يکجانبه عليه عراق تأکيد ورزيد و گفت که هرگونه تصميمی در اين زمينه بايد از طريق سازمان ملل متحد اتخاذ شود.

رهبر کاتوليکهای جهان، خود نيز امروز در سخنرانی هفتگی اش در واتيکان از تمامی مردم جهان و از جمله رهبران کشورها خواست که هرآنچه را ميتوانند برای نجات بشريت از درگرفتن مناقشه ای چشمگير در عراق انجام دهند. پاپ در سخنان خود ، خواستار روزه داری و نيايش برای صلح شد.

آری فلايشر سخنگوی کاخ سفيد ديروز به خبرنگاران گفت که پرزيدنت بوش، به نظرات مختلفی که در مورد مسئله عراق وجود دارد احترام ميگذارد اما خود، تصميم نهائی را در اين زمينه اتخاذ خواهد کرد.

کاخ سفيد ، اين موضع واتيکان را که جنگ با عراق، هيچ توجيه اخلاقی و حقوقی ندارد، رد ميکند. آقای فلايشر ميگويد پرزيدنت بوش، توسل به زور را برحق، اخلاقی و در جهت حفاظت ازجان آمريکائيان تلقی ميکند.

XS
SM
MD
LG