لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۰

انفجار در يکی از ترمينالهای فرودگاهی در جنوب فيليپين - 2003-03-04


براثر انفجار شديدی که امروز در خارج يکی از ترمينالهای فرودگاهی در جنوب فيليپين روی داد، دست کم ۱٩ نفر کشته و بيش از يکصد و چهل و چهار تن مجروح شدند.

پليس فيليپين چندين نفر را در ارتباط با اين انفجار دستگير کرده است. بگفته مقامات رسمی ، يکی از کشته شدگان آمريکائی است و سه شهروند ديگر ايالات متحده نيز مجروح شده اند.

انفجار ، در فرودگاه شهر داوائو در جزيره مسلمان نشين ميندانائو در جنوب فيليپين و دقايقی پس از بزمين نشستن يک هواپيمای خطوط هوائی فيليپين روی داد.

گلوريا آرويو Gloria Arroyo رئيس جمهوری فيليپين با صدور بيانيه ای اعلام کرد که چندين نفر به ظن ارتکاب قتل بازداشت شده و مورد بازجوئی قرار گرفته اند. خانم آرويو، اين بمب گذاری را بعنوان يک عمل تروريستی بی شرمانه محکوم کرد و گفت که اين عمل ، بی مکافات نخواهد ماند. پرزيدنت بوش نيز ضمن تقبيح بمب گذاری امروز گفت کاخ سفيد برای يافتن عاملان اين بمب گذاری با دولت مانيل همکاری خواهد کرد.

هنوز هيچ گروهی مسئوليت اين بمب گذاری را برعهده نگرفته اما مقامات رسمی فيليپين ، جبهه اسلامی آزاديبخش مورو را که يک گروه افراطی اسلامی است، از جمله مظنونان بالقوه تلقی ميکنند. اين گروه هرگونه مسئوليت خود را در اين بمب گذاری تکذيب کرده و آمادگی خود را برای همکاری در تحقيقات ، اعلام داشته است.

XS
SM
MD
LG