لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

صدام حسين: عراق در مقابل فرمان سازمان ملل متحد برای نابود کردن موشکهای الصمود ٢ مقاومت خواهد کرد - 2003-02-25


صدام حسين خاطر نشان کرده است که در مقابل دستور سازمان ملل متحد برای نابود کردن بخشی از زرادخانه موشکی اش ايستادگی خواهد کرد، اما يکی از مشاوران ارشد رئيس جمهور عراق می گويد اين دستور هنوز تحت بررسی است.

به گزارش شبکه تلويزيونی سی-بی-اس آمريکا، اين شبکه روز دوشنبه مصاحبه ای تلويزيونی با رهبر عراق را ضبط کرده است که در آن، وی گفته است بغداد فاقد موشک هائی با برد پيش از محدوديت مقرر از سوی سازمان ملل متحد است. به گزارش سی-بی-اس رهبر عراق قوياً خاطر نشان کرده است که عراق در مقابل فرمان سازمان ملل متحد برای نابود کردن موشکهای الصمود -۲ خود، مقاومت خواهد کرد. اما سرلشگر عمر سعدی مشاور ارشد نظامی می گويد دولت او تاکنون در اين باره تصميمی نگرفته است.

ژنرال السعدی می گويد مصاحبه سی-بی-اس با پرزيدنت صدام را نديده است و گزارش ها حاکی از آن است که عراقی ها مانع از پخش اين مصاحبه شده اند.

ساعاتی پس از آنکه يک شبکه تلويزيون آمريکايی به نقل از صدام حسين، رهبر عراق، گزارش کرد که وی در برابر دستورات سازمان ملل متحد دائر بر نابود کردن بخشی از زرادخانه موشکی عراق مقاومت خواهد کرد، پرزيدنت بوش بار ديگر گفت عراق بايد کاملا ً خلع سلاح بشود. رئيس جمهوری آمريکا به خبرنگاران گفت اميدوار است شورای امنيت سازمان ملل متحد قطعنامه جديدی بگذارند و اعلام کند که عراق دستورات خلع سلاح سازمان ملل متحد را به گونه ای فاحش نقض کرده است اما افزود که قطعنامه جديد مستلزم اقدام نظامی آمريکا نخواهد بود.

هانس بليکس، رئيس بازرسی تسليحاتی سازمان ملل متحد می گويد او اين مصاحبه را به عنوان پاسخ رسمی عراق تلقی نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG