لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

نزديک به ۴۰ تانک اسرائيلی با پشتيبانی هليکوپترهای توپدار به محلات پر جمعيت غير نظامی حمله کردند - 2003-02-19


کادر رهبری فلسطينی از سازمان ملل متحد خواست هجوم ديشب اسرائيل به نوار غزه را که منجر به کشته شدن ۱۱ نفر و زخمی شدن بيش از ۲۰ تن ديگر شد، محکوم کند.

فلسطينی ها می گويند نزديک به ۴۰ تانک اسرائيلی با پشتيبانی هليکوپترهای توپدار در حمله به محلات پر جمعيت غير نظامی شرکت داشتند. بگفته آنها چندين خانه ويران شده، به يک مدرسه خسارت وارد شده و برق درمحلات شجائيه و توفاه قطع شده است.

طبق بيانيه ارتش اسرائيل، اين عمليات با نيت هدف قرار دادن ساختار تروريستی انجام شده است. طبق اين بيانيه سربازان اسرائيلی کارگاه ها و کارخانه های اسلحه سازی را ويران کرده و با مردان مسلح فلسطينی به رد و بدل آتش پرداخته اند.
اين دومين حمله اسرائيل به نوار غزه در پی انفجار بمب در يک تانک اسرائيلی است که در روز شنبه گذشته چهار سرباز اسرائيلی را کشت. حماس مسئوليت آن حمله را بعهده گرفته است. امروز در شليک يک موشک « قسّام » با برد نزديک، از شمال نوار غزه به منطقه صنعتی « سدروت » در اسرائيل، يک اسرائيلی زخمی شد.
و در حادثه ای جداگانه در ساحل غربی، يک فلسطينی از گروه تندروی الاقصی با انفجار اتومبيلش در جنين بقتل رسيد. در اين انفجار سه نفر ديگر نيز زخمی شدند و بگفته فلسطينی ها در نابلوس يک نانوای ۳۲ ساله و يک پسر ۱۶ ساله هدف تيراندازی سربازان اسرائيلی قرارگرفته و کشته شدند.

XS
SM
MD
LG