لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۵

ميليون ها نفر در سرتاسر جهان، به نشانه مخالفت با جنگ احتمالی به رهبری آمريکا با عراق دست به تظاهرات و راهپيمايی زدند - 2003-02-16


ميليون ها نفر در سرتاسر جهان، به نشانه مخالفت با جنگ احتمالی به رهبری آمريکا با عراق دست به تظاهرات و راهپيمايی زدند. پليس بريتانيا روز شنبه اعلام کرد که هفتصد و پنجاه هزار نفر در نزديکی لندن در "هايد پارک" به تظاهرات پرداختند. به عقيده کارشناسان، بُعد و عظمت راهپيمايی های ضد جنگ در لندن در سال های اخير کاملاً بيسابقه بوده است.

بزرگ ترين جمعيت تظاهر کننده مخالف جنگ در اروپا، در بارسلون (اسپانيا) تجمع کردند. مقامات شهرداری تخمين می زنند حدود يک ميليون و پانصد هزار نفر در تظاهرات شرکت داشتند.

تنها گزارشی که از وقوع ناآراميها در تظاهرات ضد جنگ رسيده است از شهر آتن بوده است. در اين شهر، ماموران پليس به منظور متفرق کردن جمعيتی بمب انداز، از گاز اشک آور استفاده کردند. در آمريکا نيز ده ها هزار نفر به جمعيت های معترض جهان عليه جنگ پيوستند.

در شهر لوس آنجلس، هنرپيشگان و معاريف عالم سينما رهبری تظاهرات را بر عهده گرفتند و در نيويورک نيز برغم يخبندان و سرمای طاقت فرسا، در نزديکی مقر سازمان ملل ده ها هزار نفر تجمع کردند.

XS
SM
MD
LG