لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۵

ايراد سخنرانی پرزيدنت بوش درباره وضعيت کشور - 2003-01-29


پرزيدنت جرج دابليو بوش، ۴۳ امين رئيس جمهوری آمريکا، طبق سنت سالانه سخنرانی خود درباره وضعيت کنونی آمريکا، مسايل پيش پای مردم و سياستمداران آمريکا و همچنين چالش های پيش پای کشور را در برابر اعضای کنگره، امرای ارتش و در برابر ۱۰ دوربين تلويزيونی مختلف ايراد کرد. پرزيدنت بوش در طی اين سخنرانی از مردم کشور خود خواست تا مانند هميشه برای مقابله با چالش های پيش رو با عزمی راسخ و اعتماد کامل از جای برخيزند.

پرزيدنت بوش گفت: «اين کشور با چالشهای بسيار روبروست، و ما نيز نه معضلات و دشواريها را انکار خواهيم کرد... نه چالشها را ناديده خواهيم گرفت ... ونه مشکلات خود را به مجالس ديگر، نه به روسای جمهوری آينده و نه به آيندگان ارجاع خواهيم کرد، بلکه با معضلات خويش با دقت، روشن بينی و شهامت روبرو خواهيم شد.»

سخنرانی پرزيدنت بوش بارها براثر ابراز احساسات مدعوين و حاضرين در مجلس قطع می شد. سياستمداران موافق و مخالف رئيس جمهوری آمريکا، تحليلگران سياسی و مخبرين جرايد و کانالهای تلويزيونی بلافاصله پس از اتمام سخنرانی يکساعته پرزيدنت به تجزيه و تحليل مفاد سخنرانی پرداختند، امری که تا روزها و هفته ها ادامه خواهد داشت، و به اين ترتيب فصل ديگری از تاريخ سياسی آمريکا و تمرين خستگی ناپذير دمکراسی به حيات سرشار از انرژی خود ادامه می دهد. قابل توجه است که پنج تن از خبرنگاران و اعضای بخش فارسی صدای آمريکا نيز در اين تمرين ملی شرکت جسته و بمدت يکساعت در برنامه بامدادی فارسی روز چهارشنبه به بررسی گفته های پرزيدنت بوش پرداختند که در سراسر ايران پخش شد.

XS
SM
MD
LG