لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۶

هشدار صدام حسين در مورد خيانت افسران عراقی - 2003-01-28


بگزارش روزنامه های عراق صدام حسين رئيس جمهوری اين کشور به افسران ارشد خود هشدار داده است که نسبت به نشانه های وجود خيانت در صفوف خود گوش بزنگ و هشيار باشند. اين روزنامه ها مينويسند که رهبر عراق ديشب درجلسه ای به سران و امرای ارتش گفت درباره خيانت، هيچ واهمه ای ندارد و فرماندهان ارتش نيز نبايد از اين مسئله هراسی داشته باشند، اما بايد درباره وجود خائنانِ بالقوه در ميان سربازان خود، هشياری و گوش بزنگی لازم را از خود نشان دهند .

صدام حسين خيانت را عملی نامردانه و نقطه اوج ضعف و انحطاطِ انسانی خواند . اين گزارشها، يک روز پس از زمانی انتشار مييابد که هانس بليکس رئيس هيأت بازرسان تسليحاتی سازمان ملل متحد در عراق درجلسه شورای امنيت گفت که هيچ مدرکی درتأييد اين ادعای عراق که کاملاً خلع سلاح شده است وجود ندارد و حکومت بغداد با روند بازرسيها، بصورتی کامل همکاری نکرده است .

از سوی ديگر، طارق عزيز معاون نخست وزير عراق قول داد که دولت متبوعش با بازرسان تسليحاتی سازمان ملل متحد در عراق همکاريهای بيشتری بعمل آورد اما درعين حال تهديد کرد که نيروهای عراق درهر نقطه ای که سربازان آمريکائی بگفته وی تجاوز خود را آغاز کنند، دست به تلافی جوئی خواهند زد .

آقای عزيز در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی کانادا گفت که بغداد در آينده با بازرسان تسليحاتی سازمان ملل همکاری بيشتری خواهد کرد .

اما وی هشدار داد که اگر ايالات متحده، کويت را بعنوان پايگاهی برای عملياتِ نظامی عليه عراق مورد استفاده قرار دهد نيروهای عراق ممکنست به کويت حمله کنند. طارق عزيز گفت اگر حمله به عراق از کويت آغاز شود، ممکنست که کويت از نظر بغداد يک رزمگاه و هدفی مشروع تلقی شود .

XS
SM
MD
LG