لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

Bond, A Classical Quartet That Rocks باند، موسيقی کلاسيک را به سبک راک اند رول اجرا می کند - 2003-01-17


برنی برنارد

باند، يک گروه چهارنفره خانم های نوازنده موسيقی کلاسيک، متشکل از ساز های زهی است. اين چهار خانم، مثل هنرمندان موسيقی راک لباس می پوشند و رفتار می کنند. مطبوعات بين المللی می گويند که آنهادر عالم موسيقی کلاسيک، مشابه "اسپايس گرلز " Spice Girls در عالم پاپ هستند. در حال حاضر، آلبوم آنها شماره يک موسيقی کلاسيک در جدولی است که توسط مجله "بيل بورد" تهيه می شود.

وقتی دو سال قبل اين خانم ها برای تشکيل گروه بهم ملحق شدند، برای خود رسالتی قائل شدند: از بين بردن مرز ها بين موسيقی کلاسيک و راک اند رول. اما نخست بايد مرزهای بين خود را از بين می بردند.

اولين آلبوم گروه در ۲۰۰۰ به نام "تولد" Born در بالا ترين نقطه فهرست پر فروش های موسيقی کلاسيک در بريتانيا قرار گرفت. اما تهيه کنندگان اين جدول، نام گروه را از فهرست خارج کرد، زيرا آنها، همه معيارهای موسيقی کلاسيک را رعايت نکرده بودند. هفت ماه بعد، در مراسم جوائز موسيقی کلاسيک بريتانيا، مردم استقبال پرشوری از آنها کردند. آلبوم تولد ۲.۵ميليون نسخه در جهان فروش رفت. هر چهار نوازنده گروه، آموزش کلاسيک موسيقی در کنسرواتوار ديده و از کودکی ساز می زدند

هِيلی اِکر Haylie Ecker و تانيا ديويس Tania Davis نوازندگان ويولن و استراليايی هستند. ايوس چاتر Eos Chater نوازنده ويولن و گِی-يی وِستر هوف Gay-Yee Westerhoff نوازنده ويولن سل، اهل انگلستان هستند. سازهای آنها، آخرين کلام در فناوری الکترونيک است. آلبوم دوم باند، "درخشيدن" Shine ملودی های کلاسيک و ريتم رقص را با موسيقی خاورميانه، اسپانيا و سينمای موسوم به "بالی وود" هندی درهم می آميزد. آنها آهنگ راکی از "لِد زيپلن" Led Zeppelin به نام "کشمير" را که مايه های عربی داشت، به سبک خود تنظيم کردند و ويدئوی آن را با رقص و دکور بالی وودی همراه کردند.

وقتی در مسابقات پاتيناژ روی يخ در المپيک زمستانی امسال در شهر سالت لِيک سيتی، از موسيقی آنها استفاده کردند و همچنين کارگردان های فنی پخش مسابقات نيز نوای گروه را به عنوان موسيقی زمينه در برنامه های تلويزيونی به کار گرفتند، محبوبيت باند در ايالات متحده بسيار بالا رفت.

باند، در سراسر جهان کنسرت داشته است، منجمله اجرا در هوای آزاد در ميدان "تايمز" نيويورک ودر پای دروازه "براندن بِرگ" در طوفان و برف شب سال نو در برلين. اوائل امسال که در مراسم جوايز تلويزيون MTV در سنگاپور برنامه اجرا کردند، توجه همگان را به خود متمرکز کردند و بيش از هر کس ديگری از کار آنها استقبال شد. باند، اخيراً در مدارس اروپا چرخيد و با اجرای برنامه، بچه ها را با موسيقی کلاسيک و راک در اجرای فنی آن آشنا کرد. برخی از اين بچه ها هرگز در قبل تماس نزديک با ويولن، ويولا و ويولن سُل نداشتند.

باند اخيراً برای ترويج و پخش آخرين آلبوم خود، چند آهنگ در کلوب های شبانه لندن اجرا کرد که بسياری، بليط برای آن شب گيرشان نيامد. در ماه ژانويه نيز، گروه باند به دور دنيا خواهد رفت. اين خانم های مو بلند اخيراً در يک سلسله آگهی تبليغاتی شامپو ظاهر شدند.

XS
SM
MD
LG