لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۶

هشت نفر در زدو خوردهای امروز نيروهای اسرائيلی و فلسطينی کشته شده اند - 2003-01-12


گزارشها از کشته شدن پنج فلسطينی در زدو خوردهائی با سربازان اسرائيلی حکايت دارد که به مجروح شدن پانزده فلسطينی ديگر نيز منجر شده است .

تيراندازيهای شديد هنگامی درگرفت که تانک های اسرائيلی با حمايت هليکوپترهای توپدار وارد شهرک جنوبی خان يونس در نوار غزه شدند. در شهرک شمالی بيت هنون، و نيز در هبرون، در کرانه غربی رود اردن نيز، زدو خوردهائی گزارش شده است. مقامات فلسطينی ميگويند اسرائيل بر عمليات خود در غزه افزوده است تا اذهان را از ماجرائی که می تواند حزب ليکود آريل شارون نخست وزير اسرائيل را در انتخابات قريب الوقوع به خطر بياندازد، منحرف کند آقای شارون ميگويد درخواست ياسر عرفات رهبر فلسطينيان برای متوقف ساختن حملات عليه غير نظاميان اسرائيلی، تلاشی در جهت اعمال نفوذ بر انتخابات روز بيست و هشتم ژانويه اسرائيل است.

ادامه خبر

هشت نفر در زدو خوردهای امروز نيروهای اسرائيلی و فلسطينی کشته شده اند. اسرائيل ميگويد يک اسرائيلی در شليک يک فلسطينی، که به روستائی در نزديکی مرز کرانه غربی نفوذ کرده بود، هدف قرار گرفت و کشته شد. پنج فلسطينی نيز در برخوردهای ديگر در کرانه غربی و نوار غزه کشته و دست کم شانزده نفر ديگر مجروح شده اند. اسرائيل ميگويد نيروهای امنيتی اش دو نفر را که حدس زده بودند چريک اند، در تيراندازيهای ناحيه نيتزانا، در نوار مرزی با مصر، کشته اند. يک اسرائيلی نيز در اين تيراندازيها مجروح شده است.

XS
SM
MD
LG