لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۷

کولين پاول :  کره شمالی بی اعتنايی خود را به جامعه بين المللی نشان داده است - 2003-01-11


دولت ايالات متحده آمريکا، تصميم کره شمالی را در زمينه کناره گيری از پيمان جهانی منع گسترش سلاحهای اتمی محکوم ساخته است، اما در همين حال اعلام کرده است حاضر است با کره شمالی در زمينه انجام تعهدات خود گفتگو کند.

کولين پاول، وزير امور خارجه آمريکا نيز اواخر وقت روز جمعه گفت که کره شمالی عملا ً بی اعتنايی خود را به جامعه بين المللی نشان داده است و کوششهايی را که از مجاری ديپلماتيک برای حل و فصل اين مسأله جريان داشته است، پيچيده تر ساخته است.

وزارت امور خارجه آمريکا می گويد، گفتگوهای جاری ميان ديپلماتهای کره شمالی و بيل ريچاردسون، فرماندار کنونی ايالت نيو مکزيکو و سفير سابق آمريکا در سازمان ملل متحد در زمان رياست جمهوری پرزيدنت کلينتون تا کنون هيچ نتيجه مثبتی ببار نياورده است. قرار است هفته آينده شورای امنيت سازمان ملل متحد برای بحث پيرامون اقدامات کره شمالی تشکيل جلسه دهد.

دولت کره شمالی کماکان نسبت به تداوم مذاکرات نماينده خود با سفير سابق آمريکا در سازمان ملل متحد، ابراز علاقه کرده است. آقای ريچاردسون نيز گفته است منظماً با آقای پاول، وزير امور خارجه آمريکا در تماس بوده است و نظرات موکد دولت آمريکا را به نماينده دولت کره شمالی منتقل ساخته است

XS
SM
MD
LG