لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۴

پزريدنت بوش طرح احياء اقتصاد آمريکا را که وی "طرح ايجاد رشد و اشتغال" ناميده است اعلام کرد - 2003-01-07


پزريدنت بوش طرح احياء اقتصاد آمريکا را که وی "طرح ايجاد رشد و اشتغال" ناميده است اعلام کرد. رئيس جمهوری آمريکا امروز در نطقی در شهر شيکاگو گفت می کوشد ماليات بر سود سهام لغو شود و فوراً کاهشهای مالياتی در سطحی گسترده به مورد اجرا در آيد. وی افزود کاهش مالياتها بر قدرت خريد مصرف کنندگان می افزايد و کار ايجاد می کند و اقتصاد را نيرو می بخشد.

ادامه خبر

اعضای يکصد و هشتمين دوره کنگره آمريکا سوگند ادا کردند و جلسه جديد کنگره که جمهوريخواهان در هر دو مجلس ِ آن اندکی اکثريت يافته است آغاز شد. جمهوريخواهان اميدوارند برنامه های اقتصادی پرزيدنت بوش را به تصويب برسانند در حالی که دموکراتها می کوشند در سياست اقتصادی دولت تغييراتی بدهند. سناتور ويليام فريست رئيس جديد اکثريت سنا شده و تام دَشِل، رهبر اقليت بطور غيرمنتظره اعلام کرد که در انتخابات بعدی رياست جمهوری آمريکا نامزد نخواهد شد و مايل است که همه توجه خود را به وظائف خويش در سنا معطوف سازد.

در اين حال، پرزيدنت بوش طرح خود را برای تحرک بخشيدن به اقتصاد آمريکا اعلام می کند. پرزيدنت بوش ديروز به خبرنگاران گفت که طرح اقتصادی ششصد ميليارد دلاری او بر خلاف ادعای منتقدان دموکرات که می گويند فقط به نفع ثروتمندان است مستقيماً به سود همه آمريکائيان عمل خواهد کرد. به موجب طرح پرزيدنت بوش، ماليات بر سود سهام لغو می شود و از ميزان ماليات ۹۲ ميليون آمريکائی بطور متوسط هزار دلار کاسته می شود

XS
SM
MD
LG