لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۱

سياستمداران پاکستانی: آمريکا مرز پاکستان و افغانستان را بمباران کرده است - 2003-01-02


سياستمداران پاکستانی در صفحات شمال غربی کشور با اعتراض می گويند، آمريکا مرز پاکستان و افغانستان را بمباران کرده است اما ، ارتش آمريکا می گويد، تنها يک بمب، آنهم در داخل خاک افغانستان، روز يکشنبه در پاسخ به آتش يک مرزبان پاکستانی و مجروح شدن يک سرباز آمريکايی، فرو ريخته است. با اين حال، ساکنان پاکستانی منطقه می گويند، بمبهای آمريکايی بر روی ِک مدرسه متروک مذهبی در خاک پاکستان فرو ريخت. در اين بمبارانها، تلفات و جراحاتی وجود نداشته است. صفحات شمال غربی پاکستان تحت سلطه احزاب مذهبی است. مجلس محلی نيز روز چهار شنبه ضمن تصويب قطعنامه ای، حمله را بعنوان ضربه ای به حاکميت و استقلال پاکستان محکوم ساخت.

مقامات آمريکا ميگويند برای کمک به سربازان پاکستانی که در منطقه مرزی افغانستان در تعقيب اعضای القاعده و طالبان هستند، بيش از سيصد وسيله نقليه را به آنان اهدا کرده اند. نانسی پاول سفير ايالات متحده در پاکستان ميگويد وجود اين تجهيزات برای بهبود شرايط ايمنی شهروندان پاکستان و آمريکا که در منطقه مرزی زندگی ميکنند ضروری است .

دراينحال، بگفته مقامات آمريکائی يک مرزبان پاکستانی که گفته ميشود روز يکشنبه، يک سرباز آمريکائی را بضرب گلوله مجروح کرد بوسيله نيروهای پاکستان بازداشت شده است .

ارتش ايالات متحده ميگويد درپی اين تيراندازی، بمبی بر خاک افغانستان فرو افکنده اما سياستمداران مسلمان پاکستانی ميگويند اين بمب بر يکی از ايالات مرزی پاکستان که تحت سلطه احزاب مذهبی افراطی است فروافکنده شد .

XS
SM
MD
LG