لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۷

ادامه بازرسيهای سازمان ملل متحد درعراق در سال نو ميلادی - 2003-01-01


بازرسان تسليحاتی سازمان ملل متحد در عراق سال نوی ميلادی را با جستجو برای يافتن سلاح های امحاء جمعی در نواحی مختلف بغداد آغاز کردند. طبق گزارش ها بازرسان از دو سايت، يک مغازه تعميرات وسايل نقليه و يک مجموعه بزرگ وابسته به برنامه موشکی عراق ديدن کردند.

گفته می شوند بازرسان برای نخستين بار از هنگام ورودشان به عراق در ماه نوامبر،از هليکوپتر استفاده کرده اند و در نظر دارند دفتری در شهر موصل واقع درشمال عراق باز کنند.

روز سه شنبه، پرزيدنت بوش اعلام کرد هنوز اميدوار است بن بست کنونی در مورد وجود احتمالی سلاح های امحاء جمعی از راه های مسالمت آميز برطرف شود. پرزيدنت بوش که در نزديکی مزرعه اش در تگزاس با خبرنگاران گفتگو می کرد گفت انتخاب ميان جنگ و صلح بستگی به موافقت صدام حسين با تحويل سلاح های ممنوعه دارد.

همزمان ايالات متحده به تقويت نيروی نظامی اش در منطقه خليج فارس ادامه می دهد. بگفته مقامات نظامی به ۱۷ هزار نظامی آمريکائی دستور استقرار در منطقه تا چند هفته آينده داده شده است. اين بزرگترين استقرار نيروی زمينی در پی جنگ ۱۹۹۱ خواهد بود، جنگی که به اشغال کويت از سوی عراق پايان داد. انتظار می رود تا پايان ماه حداقل ۱۰۰ هزار سرباز آمريکائی در منطقه خليج فارس مستقر شوند.

XS
SM
MD
LG