لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

دستگيری اعضای "جيش محمد"به ظن بمبگذاری شب کريسمس درپاکستان - 2002-12-26


پليس پاکستان ۴ مرد از جمله يک روحانی راديکال مسلمان را در ارتباط با حمله مرگبار روز کريسمس به يک کليسا در نزديکی شهر لاهور درشرق آن کشوردستگير کرد. بگفته پليس سه تن از دستگير شدگان از اعضای گروه ستيزه جوی منحله "جيشِ محمد" هستند که عليه حکمرانی هند در کشمير می جنگد. محمد افضل ملای دستگيرشده متهم به تحريک شرکت کنندگان در اين حمله است. وی متهم است که درسخنرانی های اخيرش سخنان نفرت برانگيزی درباره مسيحيان پاکستان ايراد کرده است . حمله روز کريسمس عليه کليسای مشايخی منجر به کشته شدن سه دختر جوان و زخمی شدن حداقل سيزده نيايشگر مسيحی شد.

مراسمی که در شب کريسمس در کليسايی در نزديکی شهر لاهور در پاکستان برپا شده بود ناگهان مورد حمله تعدادی مهاجم ناشناس قرار گرفت. مهاجمان تعدادی نارنجک بسوی کليسا پرتاب کردند و در نتيجه ۳ نفر را کشتند و ۱۱ نفر ديگر را نيز مجروح ساختند. هنوز کسی يا گروهی مسئوليت اين حمله را نپذيرفته است. پليس پاکستان نيز برسم احتياط بر مراقبتهای خود پيش از فرارسيدن کريسمس در اطراف کليساها افزوده بود.

پيش ار حادثه کليسای لاهور پليس پاکستان اعلام کرده بود که مقداری مواد منفجره و تعدادی گلوله در کليسايی در شهر اسلام آباد پايتخت پاکستان کشف کرده است. مقامات کليسا از مورد حمله قرار گرفتن بيمناک بودند ولی در هر حال تصميم گرفتند به انجام مراسم مذهبی خود ادامه دهند.

XS
SM
MD
LG