لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

شکايت عليه  اداره ی مهاجرت و جان اشکرافت - 2002-12-25


ائتلافی از آمريکائيان عرب تبار، آمريکائيان ايرانی تبار و گروه های مسلمان آمريکا عليه اداره ی مهاجرت و جان اشکرافت، وزير دادگستری آمريکا به سبب بازداشت مردانی از منطقه ی خاور ميانه اقامه ی دعوی کرده است. اين افراد بموجب مقررات جديد برای رديابی تروريست های مظنون، داوطلبانه برای ثبت نام مراجعه کرده بودند.

هفته ی گذشته هزاران مرد، از شهروندان ايران، عراق، ليبي، سودان و سوريه برای ثبت نام به ادارات محلی مهاجرت در کاليفرنيا مراجعه کردند. از آن ميان صدها نفر بازداشت و بگفته ی گروه های عرب و مسلمان در سلول های کوچک و بدون رختخواب زندانی شدند.

اين گروه ها در دادخواست خود که در شهر لوس آنجلس به دادگاه فدرال ارائه داده اند، ميگويند اين بازداشت ها غير قانونی است و خواستار صدور حکم دادگاه برای جلوگيری از چنين اقداماتی در آينده هستند. آنها همچنين از دادگاه فدرال درخواست کرده اند که از پيگيری روند اخراج بازداشت شدگان متقاضی اقامت دائم هستند و ميتوانند به طور قانونی در آمريکا بمانند جلوگيری شود. بموجب مقررات جديدِ دولت فدرال، مردان دست کم شانزده ساله۱۷ از کشور، از جمله بسياری از کشورهای عربی و منطقه ی خاورميانه، بايد تا نيمه ی ماه فوريه، يک ماه و نيم ديگر، در ادارات مهاجرت ثبت نام کنند. گروه های عرب و مسلمان ميگويند ممکن است که به سبب بازداشت های غافلگيرانه ی هفته ی گذشته، بسياری از اشخاص برای ثبت نام در آينده مراجعه نکنند.

وزارت دادگستری و سازمان مهاجرت و تابعيت آمريکا هنوز به اين دادخواست پاسخ نداده اند. اما مقامات کمتر از ۲۵۰ نفر به سبب اقامت بيشتر از ميزان مقرر در رواديد آنها بازداشت شده بودند که تا ديروز همه بجز تقريباً ۳۰ نفر آنها آزاد شده اند.

XS
SM
MD
LG