لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۹

بيوگرافی مختصر رهبر جديد جمهوريخواهان در سنا - 2002-12-24


بيل فريست يک جراح معروف قلب است که به قانونگزاری روی آورده است و اکنون دومين دوره خدمتش را در سنای آمريکا می گذراند. سناتور فريست، سناتور ايالت تنسی و رئيس کميته سنای جمهوريخواهان است و در چندين کميته ديگر عضويت دارد. سناتور جمهوريخواه يک متحد نزديک پرزيدنت بوش و مشاوران ارشدش محسوب ميشود.

در طول ۷۰ سال گذشته، سناتور فريست نخستين پزشکی است که در عين حاليکه طبابت می کرد به سنای آمريکا انتخاب شده است. اويکی از قابل احترام ترين چهره های سنا در ارتباط با امور بهداشتی است و برای گنجاندن اين موضوع در دستور جلسه سنا با سناتورهای دمکرات، بدور از وابستگی های حزبی اش، و در فضايی فراحزبی به همکاری پرداخته است. او همچنين در سال گذشته در دوران حمله باکتری سياه زخم در کنگره آمريکا و نقاط ديگر ايالات متحده صدای آرامبخش، دلداری دهنده و در عين حال توام با قدرت و نفوذ ی بود که حاکی از شخصيت برجسته وی بود.

آقای فريست در سال ۱۹۷۴ از دانشگاه پرينستون فارغ التحصيل شد و در سال ۱۹۷۸مدرک پزشکی اش را از دانشگاه هاروارد دريافت کرد. پدر وی نيز يک جراح سرشناسی است که برنامه ای را که امروز بزرگترين مجتمع زنجيره ای بيمارستان ها برای منفعت در آمريکا خوانده ميشود و پايه ای برای ثروت سناتور فريست بوده است را بوجود آورد.

سناتور ۵۰ ساله تنسی کماکان به طبابت می پردازد و برای ماموريتهای بهداشتی به جنوب سودان، جائيکه در آن عمل جراحی قلب انجام داده است، می رود. او يک خلبان صاحب پروانه پرواز هم هست و به ماراتون علاقمند است.

XS
SM
MD
LG