لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

مجله تايم سه زن را به عنوان « فرد سال » انتخاب کرد - 2002-12-22


هفته نامه خبری معتبر تايم سه زن را که سوءرفتار در محل کارشان را گزارش کرده بودند به عنوان فرد سال انتخاب کرد.

مجله تايم امروز نام کولين راولی مامور اف -بی-آی، شارون واتکينز و سينتيا کوپر را از بخش بازرگانی به عنوان برگزيدگان خود در سال ۲۰۰۲ معرفی کرد. خانم رالی در ماه می گذشته با ارسال نامه ای برای رابرت مولر رئيس اف-بی-آی از اداره آگاهی فدرال به سبب ناديده گرفتن شواهد قبل از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر عليه ايالات متحده، انتقاد کرد.

وی با ذکر جزئيات نشان داد که چگونه مديران اف -بی-آی در دفتر عملياتی مينه سوتا درخواست های او را برای تحقيقات از زکريا موسوی مظنون بيستم در طرح حملات تروريستی را ناديده گرفته بودند. زکريا موسوی که دارای تابعيت فرانسوی است هم اکنون به سبب نقش ادعائی اش در آن حملات دردادگاه فدرال محاکمه می شود. خانم کوپر نيزبهنگامی که در موسسه عظيم ارتباطات و مخابرات «ورلدکام»(Worldcom)ارزياب بوده است در باره سه ميليارد و هشتصد ميليون دلار بی انضياطی ها و ناصافی ها در حساب «ورلدکام» به مديران شرکت هشدار داده بود.اين کمپانی بعداَ اعلام ورشکستگی کرد.

خانم واتکينز هم در باره فعاليت های نادرست در حساب شرکت عظيم داد و ستد انرژی «انرون» (Enron)در يادداشتی که سال قبل برای کنت لی رئيس شرکت ورشکسته فرستاد، گزارش کرده بود. خانم آتکينز در آن زمان معاون کنت لی رئيس شرکت بود که حال شهرت بدی پيدا کرده است.

XS
SM
MD
LG