لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۵

پيام پرزيدنت بوش به مناسبت افتتاح راديوی جديد فارسی "فردا" ۲۰ دسامبر ‏۲۰۰۲ - 2002-12-20


خوشوقتم که سلام ها و درود های خود را به مردم ايران بفرستم و افتتاح راديوی جديد "فردا" را به آنها خوش آمد بگويم.

ايالات متحده آمريکا، از طريق راديو آزادی سال ها، همه روزه چند ساعت برای ايرانی ها برنامه های خبری و فرهنگی پخش می کرد. اما مردم ايران به ما می گويند که به برنامه های بيشتری نياز است، زيرا آن معدود افراد غير منتخب که دولت ايران را در کنترل دارند، محدوديت های شديدی در مقابل پخش اطلاعات سانسور نشده ايجاد کرده اند.

به همين علت، برنامه های اطلاع رسانی خود را در اختيار تعداد هرچه بيشتر ايرانی ها قرار می دهيم و بطور بيست و چهار ساعته اخبار، موسيقی و برنامه های فرهنگی برای ايران پخش می کنيم. و خوشحاليم به شما بگوئيم که برنامه های فارسی راديو و تلويزيون صدای آمريکا نيز همچنان ادامه پيدا خواهد کرد.

مردم ايران مايلند که کشور آزادتر و ثروتمند تری را برای فرزندان خود بنا کنند و در کشوری زندگی کنند که عضو کامل جامعه جهانی است. ايرانی ها همچنين شايستگی آن را دارند که از مطبوعات آزاد برخوردار باشند تا بتوانند يک اجتماع آزاد، باز و دموکراتيک بسازند.

به مردم ايران فکر می کنم و برای آنها دعا می کنم، بخصوص به خانواده های بسياری که به خاطر ابراز عقيده و اميد به آينده بهتر به زندان افتاده اند. ما در تلاش مردم ايران برای آزادی، رفاه و حکومت قانون در کنار آنها ايستاده ايم. و همچنان از دولت ايران می خواهيم که پاسخگو اراده مردم باشند و به آن احترام بگذارند. همانطور که قبلاً هم گفته ام، اگر ايران در جهت احترام به تعهدات بين المللی اش و به طرف آينده ای حرکت کند که شاخص های آن، آزادی و مدارای بيشتر باشد، هيچ دوستی بهتر از ايالات متحده آمريکا نخواهد داشت.

با بهترين آرزوها برای آينده ای روشن که مملو از دانش، آگاهی و آزادی باشد.

XS
SM
MD
LG