لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۴

تظاهرات ايرانيان درلوس انجلس دراعتراض به بازداشت ها - 2002-12-19


هزاران تن از آمريکائيان ايرانی تبار در شهر لوس انجلس در ايالت کاليفرنيا به عنوان اعتراض عليه بازداشت عده ای از مهاجران دست به تظاهرات زدند. برخی از مهاجران از کشورهای خاورميانه که به تبعيت از قوانين جديد مهاجرت و تابعيت آمريکا داوطلبانه به ادارات مهاجرت مراجعه و ثبت نام کرده بودند بازداشت شده اند. تظاهرات ديروز در برابر ساختمان ادارات دولت فدرال بر پا شد.

مقررات جديد مهاجرت که در پی حملات تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا وضع شد مردان و پسرانِ بالاتر از شانزده سال را که از دست کم ۱۵ کشورِ خاورميانه ای و آفريقائی هستند و شهروند و تبعه آمريکا نشده اند ملزم می سازد به اداره مهاجرت مراجعه و ثبت نام کنند.

نخستين مهلت برای ثبت نام برخی از مهاجران در اوايل اين هفته منقضی شد. مقامات اداره مهاجرت آمريکا می گويند چندين تن از مهاجران که برای ثبت نام مراجعه کردند مقررات را نقض کرده بودند و بازداشت آنها دلايل گوناگون داشته است. مقامات تعداد دقيق کسانی را که بازداشت شده اند اعلام نکردند. برگزار کنندگان تظاهرات می گويند با کسانی که بازداشت شده اند خوش رفتاری نشده است و بازداشت شدگان را درون سلول هائي که در آن جاي تکان خوردن و خوابيدن نبود ريختند اما مقامات اداره مهاجرت آمريکا گفتند با بازداشت شدگان بد رفتاري نشده است. مقامات مي گويند فقط کساني را بازداشت کرده اند که قوانين مهاجرت آمريکا را نقض کرده اند

XS
SM
MD
LG