لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

بين شورای اقتصادی کشورهای آفريقای باختری و کشورهای عضو برای برقراری صلح بين دولت ساحل عاج و سربازان ياغی تنشهائی پديد آمده است - 2002-12-18


در کشور ساحل عاج در باختر آفريقا نبردهای تازه ای در گرفته و سربازان ياغی و نيروهای دولتی برای تسلط بر شهرِ"مان" در باختر آن کشور در گير شده اند. جنگجويان "جنبش مردمی ساحل عاج برای باختر دور" که يکی از سه گروه شورشی آن کشور است امروز به آن شهر حمله برد.

در اين حال رهبران کشورهای آفريقای باختری قرار است يک کنفرانس فوق العاده سران تشکيل بدهند تا درباره راه های پايان بخشيدن به سه ماه آشوب و خشونت در کشور ساحل عاج تبادل نظر کنند. اما مقامات سنگال امروز گفتند که سران تنها چهار کشور منطقه قصد خود را دائر بر شرکت در کنفرانس فوق العاده شورای اقتصادی کشورهای آفريقای باختری در داکار تأييد کرده اند. لوران گباگو، رئيس جمهوری ساحل عاج در اين گفتگوها حضور خواهد داشت. اما رئيس جمهوری کشور توگو که در تلاشهای شورای اقتصادی کشورهای آفريقای باختری برای حل بحران ساحل عاج سهم بسزائی داشته حضور نخواهد يافت. بين شورای اقتصادی کشورهای آفريقای باختری و کشورهای عضو ضمن پادرميانی برای برقراری صلح بين دولت ساحل عاج و سربازان ياغی آن کشور تنشهائی پديد آمده است.

XS
SM
MD
LG