لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۱

مسئله پيگيری تکنولوژی هسته ای از سوی ايران يکی از مسائلی است که هميشه در مذاکرات واشنگتن و مسکو مطرح می شود - 2002-12-17


کالين پاول، وزير امور خارجه آمريکا، بار ديگر در مورد همکاری هسته ای روسيه با ايران ابراز نگرانی کرده است. پاول در يک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفت مسئله پيگيری تکنولوژی هسته ای از سوی ايران يکی از مسائلی است که هميشه در مذاکرات واشنگتن و مسکو مطرح می شود.

وزير امور خارجه آمريکا اين پرسش را به ميان آورده است که کشوری چون ايران که از حيث منابع نفت و گاز طبيعی غنی است می کوشد نيروگاه هسته ای بسازد. هفته پيش وزرات امور خارجه آمريکا در مورد برنامه هسته ای ايران که می تواند مصفارف نظامی پيدا کند ابراز نگرانی کرد و گفت که تصاوير برداشته شده توسط ماهواره های نشان می دهد که ايران می کوشد عمليات خود را در نيروگاه هسته ای بوشهر در کرانه خليج فارس پنان کند. حسن روحاني، رئيس شورای عالی امنيت ملی جمهوری اسلامی گفته است که ايران تکنولوژی هسته را برای مصارف صلح آميز می خواهد. اما آقای روحانی از آمريکا گله کرد که از ايران انتقاد می کند اما می گذارد اسرائيل به گسترش نيروی هسته ای خود در خارج از چارچوب موافقتنامه های بين المللی ادامه بدهد. پيش از او، رئيس سازمان انرژی هسته ای روسيه نيز از ادعای ايران دائر بر اينکه برنامه هسته ای ايران برای مقاصد مسالمت آميز است پشتيبانی کرد.

XS
SM
MD
LG