لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۱

لايحه لغو منع استفاده ازآنتن های بشقابی در ايران - 2002-12-17


مجلس اصلاح طلب ايران قانونی را تصويب کرد که استفاده از آنتن های بشقابی برای گرفتن برنامه های تلويزيونی از ماهواره ها را مجاز می سازد. لايحه قبلی در مورد منع داشتن آنتن های بشقابی عموماً مورد مخالفت و بی اعتنايی مردم ايران بود و کمتر کسی آن را مراعات ميکرد.

به موجب لايحه جديد، پخش پاره ای از کانال های تلويزيونی خارجی که از سوی دولت مجاز شناخته شود، آزاد خواهد بود. بيشتر برنامه هايی که توسط تلويزيون جمهوری اسلامی پخش ميشود، برنامه های مذهبی و آموزشی است.

لايحه لغو منع استفاده آنتن های بشقابی بايد به تأييد شورای نگهبان قرار گيرد. شورای نگهبان غالباً لوايحی را که مغاير با اسلام می داند، رد ميکند.

يکی از نمايندگان مجلس که از لايحه جديد پشتيبانی ميکند، ميگويد لايحه قبلی منع آنتن های بشقابی به هيچ وجه مفيد نبود. وی ميگويد بيش از سه ميليون آنتن بشقابی در ايران مورد استفاده مردم است و پليس فقط توانسته است تعداد کمی از آنها را توقيف کند.

مخالفان محافظه کار آزادی دسترسی مردم به تلويزيونهای خارجی، از آن بيم دارند که فرهنگ غربی به جامعه ايران رسوخ کند. آنها ميگويند بايد برنامه های تلويزيونی بهتری در ايران ساخته شود.

XS
SM
MD
LG