لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

همکاری روسيه و هند - 2002-12-04


ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه، وارد هند شد تا با مقامات آن کشور درباره مسائل گوناگون، از جمله مبارزه عليه تروريسم، همکاری دفاعی و بحران عراق، گفتگو کند. آتال بِهاری واجپائي، نخست وزير هند، اندکی پس از ورود رهبر روسيه ضيافتی به افتخار او به پا کرد. مداکرات رسمی رهبران دو کشور از فردا آغاز می شود. انتظار می رود طرفين يک هيئت کارشناسی تشکيل بدهند تا تلاشهای ضدتروريستی دو کشور را هماهنگ سازد. روسيه تحويل دهنده عمده تجيهزات نظامی به هند است و طبق گزارش يک روزنامه هندي، نيروی دريائی هند در نظر دارد يک زيردريائی هسته ای از روسيه کرايه کند. دو کشور همچنين درباره فروش ناوهای هواپيمابر ساخت روسيه به هند پس از تعمير و تکميل آنها گفتگو می کنند.

رهبران روسيه و هند عهد کرده اند در پيکار عليه تروريسم تشريک مساعی کنند و همکاری های نظامی و اقتصادی دو کشور را توسعه بخشند.

ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه، در ديدار از هند در دهلی نو به خبرنگاران گفت وظيفه خطير ما متوقف ساختن تروريسم در جهان و مناطق حساس برای دو کشور ما ست. رهبر روسيه در يک کنفرانس مطبوعاتی گفت پاکستان بايد جلوی رخنه به درون کشمير هند را بگيرد و برای برچيدن زيربنای تروريسم در منطقه کوشش کند. پاکستان می گويد قادر نيست به تنهائی جلوی عبور از مرزهای پر منفذ را بگيرد.

XS
SM
MD
LG