لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

اسرائيلی ها امروز در کنيا هدف دو حمله تروريستی قرار گرفتند - 2002-11-28


اسرائيلی ها امروز در کنيا هدف دو حمله تروريستی قرار گرفتند.در يکی از حمله ها ۳ بمب گذار انتحاری با انفجار اتومبيل پر از مواد منفجره در يک هتل نزديک شهر بندری مومباسا، ۱۳ نفررا کشتند.۳نفر از اين عده، از جمله ۲کودک، اسرائيلی ،و بقيه کنيائی بوده اند.۳بمب گذار نيز کشته شدند. در اين حادثه ۸۰ نفر زخمی شدند.هتل پارادايز متعلق به اسرائيلی ها يکی از مراکز مورد توجه توريستهای اسرائيلی بود. شاهدان می گويند هنگامی که گارد هتل،در را برای ورود يک اتوبوس به داخل مجتمع باز کرد،حمله کنندگان،اتومبيل پر از مواد منفجره را به داخل هتل راندند .

دقايقی پيش از اين حمله، دو فروند موشک از اتومبيلی که به سرعت در حال حرکت بود به سوی هواپيمای مسافری اسرائيلی که از فرودگاه مومباسا برخاسته بود شليک شد.به هواپيما آسيبی وارد نشد و توانست د راسرائيل بسلامت فرود آيد پليس می گويد حمله کنندگان با اتومبيل خود توانستند فرار کنند. هواپيما به يک شرکت مسافری اسرائيلی تعلق داشت و در زمان حمله حامل ۲۶۰ مسافر و ۱۰ خدمه بود.

جان ساوه سفير کنيا در اسرائيل گفته است ترديدی نيست که القاعده در پشت اين حمله ها بوده است . گروهی به نام ارتش فلسطين مسئوليت حمله انتحاری و حمله موشکی را بر عهده گرفته است گروه در بيانيه ای که در بيروت منتشر کرده گفته است می خواهد بدين وسيله بر آرمان فلسطين تاکيد کند .درلندن از يک روحانی مسلمان نقل شده که گفته است گروههای ستيزه جوی اسلامی که با القاعده همدلی دارند، در باره حمله احتمالی به کنيا از طريق ای ميل هشدار داده بودند . مقامهای کنيا می گويند دو نفر رادر اين رابطه بازداشت کرده اند

XS
SM
MD
LG