لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۶

هواپيمای  حامل  ابزار کار  بازرسان  تسليحاتی  سازمان ملل  متحد، امروز در فرود گاه بغداد به زمين  نشست - 2002-11-23


هواپيمای حامل ابزار کار بازرسان تسليحاتی سازمان ملل متحد، امروز در فرود گاه بغداد به زمين نشست. قرار است ۴ روز ديگر بازرسان تسليحاتی سازمان ملل کار جستجو برای يافتن سلاح های کشتار جمعی را در عراق آغاز کنند.

يک سخنگوی سازمان ملل متحد می گويد اين هواپيما کامپيوتر ها و وسائل مخابراتی لازم برای بازرسی ها را به بغداد برد. بناست روز دوشنبه ، يک گروه ۱۸ نفره از بازرسان تسليحاتی وارد بغداد شود . در هفته گذشته ، کارکنان سازمان ملل در بغداد مراکزی برای کار بازرسان تسليحاتی داير کرده اند. پس از سال ۱۹۹۸ اين نخستين بار است که بازرسان به موجب قطع نامه جديد سازمان ملل برای خلع سلاح عراق به عراق می روند. در قطع نامه به عراق هشدار داده شده است که در صورت عدم تبعيت از خواست سازمان ملل، در انتظار پيامد های جدی باشد.
درحالی که بازرسان تسليحاتی سازمان ملل متحد خود را آماده ازسرگيری جستجوی سلاح های کشتارجمعی مظنون عراق می کنند ، پنج تن ازکارشناسان فنی سازمان ملل متحد وارد بغداد شدند. اين پنج کارشناس فنی روزشنبه با يک هواپيمای حمل و نقل که حامل ۲۰ تن لوازم الکترونيکی نيز بود وارد بغداد شدند. قراراست گروهی مرکب از ۱۸ بازرس نيز روز دوشنبه وارد بغداد شوند. پيشتر در روز شنبه ، هواپيماهای جنگی آمريکا و بريتانيا يک سکوی متحرک سيستم رادار عراق را مورد حمله قرار دادند.

XS
SM
MD
LG