لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۲

پرزيدنت بوش پس ازسخنانی برای هزاران تن ازمردم رومانی که برای اوابرازاحساسات می کردند  اين کشور را ترک گفت - 2002-11-23


پرزيدنت بوش در رومانی به هزاران تن ازمردم گفت دعوت ازکشور آن ها برای الحاق به سازمان ناتو، رای به اعتماد به نفس برای ادامه اصلاحات سياسی، اقتصادی و نظامی دراين عضو سابق اقمارشوروی است.

رئيس جمهوری آمريکا در سخنانی در ميدان انقلاب بخارست، شجاعت مردم رومانی را درپايان بخشيدن به آنچه که "دونسل استبداد " ناميد ستود. پرزيدنت ايون ايليسکو Ion Iliescu رئيس جمهوری رومانی درسخنان مقدماتی خود گفت اقدام اين هفته ناتو در دعوت از رومانی برای عضويت دراين سازمان، بيانگر جدا شدن کشورما ازگذشته و علايمی ازيک آغاز نوين است.

هيات آمريکائی به رياست آقای بوش درآخرين توقف خود در يک تور اروپائی برای بزرگداشت توسعه سازمان ناتو وارد بخارست شده است. روزپنجشنبه گذشته از رومانی و شش کشور ديگر بلوک سابق شوروی دعوت به عمل آمد که درسال ۲۰۰۴ به اتحاديه ناتو ملحق شوند.

پرزيدنت بوش پس ازسخنانی برای هزاران تن ازمردم رومانی که برای او ابرازاحساسات می کردند اين کشور را ترک گفت. وی درسخنان خود گفت دعوت ازرومانی برای پيوستن به سازمان ناتو، رای به اعتماد برای ادامه اصلاحات سياسی ، اقتصادی و نظامی دراين عضو سابق اقمارشوروی است. رئيس جمهوری آمريکا در سخنانی در ميدان انقلاب بخارست ، شجاعت مردم رومانی را درپايان بخشيدن به آنچه که » دونسل استبداد « ناميد ، ستود. پرزيدنت يان ايليسکو رئيس جمهوری رومانی نيزدرسخنان خود گفت اقدام اين هفته ناتو در دعوت از رومانی برای عضويت دراين سازمان، بيانگر جدا شدن کشوراوازگذشته و علايمی ازيک آغاز نوين است.

XS
SM
MD
LG