لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۱

نامزد انتخابات آينده اسرائيل از طرف حزب کارگر مشخص شد - 2002-11-19


در اسرائيل، حزب کارگر رهبر جديد خود را که يک ژنرال سابق ارتش است و خواستار از سرگيری فوری مذاکرات با فلسطينان شده، برگزيده است. عَمرام ميتزنا Amram Mitzna ، رهبر جديد حزب و شهردار محبوب و پرطرفدار شهر ساحلی هايفا، در انتخابات آتی درماه ژانويه با آريل شارون نخست وزير از حزب ليکود، رقابت خواهد کرد. آقای ميتزنا، رقيب ميانه روی خود هايم راموُن ونيز بنيامين بن اليزر رهبر کنونی حزب کارگر و وزير دفاع اسرائيل را در اين انتخابات شکست داد. نظر سنجيهای عمومی نشان می دهد که در انتخابات سراسری سال آينده، حزب ليکود دو برابر کرسيهايی را که در حال حاضر در پارلمان دارد، کسب خواهد کرد. آقای ميتزنا می گويد اگر او بعنوان نخست وزير برگزيده شود، فوراً و بدون هيچ پيش شرطی مذاکراه با ياسر عرفات رهبر فلسطينيان را آغاز خواهد کرد و سربازان اسرائيلی مستقر در يهودی نشينهای غزه را از آن نقطه خارج خواهد کرد.

به موجب آرای شمرده شده آقای ميتزنا که به تازگی وارد عالم سياست شده ۵۷ در صد آراء را به خود اختصاص داده و بنيامين بن اليعازر رهبر کنونی تنها ۳۵ در صد آراء را کسب کرده است .

حييم رامون عضو پارلمان، با کسب ۵ درصد آراء در مقام سوم قرار گرفت در همين حال ۵ فلسطينی از جمله يک نوجوان،امروز بر اثر آتش سربازان اسرائيلی که به شهر طولکرم حمله برده اند کشته شدند

XS
SM
MD
LG