لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

ايجاد يک سازمان اطلاعاتی داخلی در آمريکا - 2002-11-16


بنا به گزارشها، دولت بوش د رحال بررسی ايجاد يک سازمان اطلاعاتی داخلی به منظور انجام عمليات ضد تروريستی و تحليل اطلاعات، و جدا کردن اين مسئوليتها از اف بی آی، اداره آگاهی فدرال است.

روزنامه واشنگتن پست د رشماره امروز خود با نقل اين خبر از قول مقامهای دولتی می نويسد يک گزينه آن است که سازمانی از روی الگوی ام آی ۵، سازمان اطلاعاتی بريتانيا ايجاد شود. ام آی ۵ وظيفه دارد در داخل بريتانيا به گرد آوری اطلاعات بپردازد اما اجرای قانون با پليس است .

سازمان جاسوسی جديد در آمريکا وظيفه دارد اطلاعات مربوط به آمريکائيان و خارجی ها را در داخل کشور گردآوری کند اما جای اف بی آی را به عنوان سازمان مجری قانون نخواهد گرفت.

روزنامه می نويسد موضوع ايجاد اين سازمان در ديدار هفته گذشته کاندوليزارايس، مشاور امنيت ملی، دانلد رامسفلد وزير دفاع، جان اشکرفت وزير دادگستری، رهبران سی آی ای و اف بی آی و تعداد ديگری از مقامها مورد بحث قرار گرفته است. به گفته يکی از مقامهايی دولت بوش، در اين ديدار حاضران به جمع بندی نرسده اند. بحث در باره ايجاد سازمان جديد پس از ۱۱سپتامبر مطرح شد که توانائی اف بی آی در گردآوری وتحليل اطلاعات ضد تروريستی زير سوال رفت

XS
SM
MD
LG