لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۸

پاول:آمريکا درصدد توسل به نيروی نظامی عليه عراق نيست - 2002-11-09


کولين پاول وزيرامورخارجه آمريکا به شبکه های تلويزيونی عرب اظهارداشته است که آمريکا درصدد توسل به نيروی نظامی عليه عراق نيست، ولی در صورت تخلف بغداد از تبعيت از قطعنامه جديد سازمان ملل متحد، حق خود را دراين مورد محفوظ می دارد. آقای پاول درسری مصاحبه هائی که شامگاه جمعه پخش شد اعلام داشت که واشنگتن اين قطعنامه را، آن گونه که عراق مدعی شده است، به عنوان بهانه ای برای يک حمله نظامی ارائه نکرده است و منظور فقط اين است که بغداد واداربه خلع سلاح شود. وی افزود آمريکا، خواستاراقدامات مسالمت آميزی است ولی اصرار درآن دارد که برنامه سلاح های ممنوعه عراق را پايان بخشد.

هنگامی که از وزيرامورخارجه آمريکا درباره خواست واشنگتن نسبت به تغيير رژيم صدام حسين سئوال شد وی پاسخ داد اقدام بغداد به لغو برنامه تسليحاتی خود عملا تغيير رژيم تلقی می شود. آقای پاول که مصاحبه های خود را از وزارت امورخارجه آمريکا به عمل می آورد، درپايان، آغاز ماه رمضان را به کشورهای اسلامی و عربی تبريک گفت. مصاحبه های وزيرامورخارجه آمريکا شامگاه جمعه که خانواده ها سرگرم افطار ومشاهده تلويزيون هستند از شبکه های تلويزيونی خاورميانه پخش شد.

تلويزيون الجزيره در قطر، بنگاه سخن پراکنی لبنان، تلويزيون ابوظبی و بنگاه سخن پراکنی خاورميانه مستقر در دبی، ازجمله شبکه های تلويزيونی و ماهواره ای بودند که مصاحبه های وزيرامورخارجه آمريکا را پخش کردند.

XS
SM
MD
LG