لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

پيام پرزيدنت بوش به مناسبت آغاز ماه رمضان - 2002-11-05


من، به مناسبت ماه مبارک رمضان، درود و تحيات خود را به مسلمانان ايالات متحده آمريکا و مسلمانان سراسرجهان تقديم می دارم.

اسلام آئين دوستی و صلح است و دينی است که کيش بيش ازيک ميليارد نفر، ازجمله آئين ميليون ها آمريکائی است. اين شهروندان مسلمان ما، بخشی ازتکثر و تنوع خاص ما است که منشأ نيرومندی ما است. ايالات متحده آمريکا نيزخود را مرهون دوستی وحمايت بسياری ازملل مسلمان جهان می داند که درائتلاف جهانی برای مبارزه با تروريسم، شرکای حياتی ما هستند.

قرآن مجيد به ما می آموزد که ماه رمضان، زمان روزه، دعا، نماز، و غور و تفحص است. مسلمانان نيز با تجديد عهد خود در دستگيری از مساکين و مستمندان، عمل صالحات تحکيم مبانی خانوادگی و پيوندهای جامعه برای اجرای فرايض دينی خويش دراين ماه مبارک می کوشند. فرايض دينی مسلمانان نيزازبسياری جهات، منعکس کننده ارزش های سايراديان مانند شهامت، بخشندگی، مهربانی و خدمت به خلق درکشورما و در سراسرجهان است.

ايالات متحده آمريکا مانند هميشه، خود را به ارزش های والای آزادی، عدالت و فرصت برای همگان متعهد می داند.

ما ، درايام ماه مبارک رمضان، ماه تزکيه، پاکيزگی و ماه غور و تفحص، چون گذشته برای تحقق آينده ای مشحون ازصلح، مماشات، مدارا و تفاهم، دست در دست يکديگر می گذاريم.

همسر من لورا نيز به اتفاق من بهترين آرزوهای خود را به مناسبت حلول ماه مبارک تقديم می دارد. ازخداوند بزرگ برای شما درطول اين ماه مبارک و در تمام سال بهزيستی آرزو می کنم.

XS
SM
MD
LG