لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۵

نتان ياهو پيشنهاد نخست وزيری اسرائيل رابررسی می کند - 2002-11-02


شيمون پرز وزير سابق امور خارجه اسراييل دو روز پس از استعفا از دولت ليکود می گويد حزب چپ ميانه کارگر، که او رهبری آنرا برعهده دارد، به کوشش برای برقراری صلح در خاورميانه ادامه خواهد داد.

پرز اين موضوع را روز جمعه در اسپانيا پس از ملاقات با صائب ارکات، مذاکره کننده فلسطيني ابراز داشت و گفت هر موفقيتی به شدت به پيشرفت گروه به اصطلاح چهارگانه صلح خاورميانه - آمريکا، سازمان ملل متحد، اتحاديه اروپا و روسيه متکی است. در اين ميان، آريل شارون نخست وزير اسراييل به بنيامين نتان ياهو نخست وزير سابق و يک رقيب سياسی دست راستی پيشنهاد کرده است پست وزارت امور خارجه را قبول کند. و نتان ياهو می گويد آنرا بررسی می کند. آخرين خبر

بنيامين نتانياهو نخست وزيرپيشين اسرائيل به ارزيابی پيشنهاد عضويت خود درکابينه جديد اين کشور به رياست آريل شارون نخست وزيراسرائيل پرداخته است. آقای شارون درجريان ديداری با آقای نتانياهو، رقيب اصلی خود در رهبری حزب ليکود، درشامگاه جمعه در مزرعه خود در صحرای نقب، پست وزارت امورخارجه را درکابينه خود به وی پيشنهاد کرد. رسانه های اسرائيل گزارش داده اند که آقای نتانياهو اين پيشنهاد را با سردی دريافت داشته و راديو نيروهای مسلح اسرائيل پيش بينی کرده است که آن را رد خواهد کرد.

ازسوی ديگر، شائول موفاز رئيس پيشين ستاد ارتش اسرائيل که به اتخاذ مواضع واقدامات تندی درقبال فلسطينيان شهرت دارد اعلام کرد که تصميم گرفته است پست وزارت دفاع را درکابينه جديد اسرائيل بپذيرد.

XS
SM
MD
LG