لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۰

روسيه ماسخادوف رامتهم به دست داشتن در  گروگانگيری مسکو کرد - 2002-10-31


مقامات روسيه از استفاده از يک گاز بيهوش کننده برای حل بحران گروگان گيری در تئاتر مسکو دفاع کرده اند.

در يک کنفرانس خبری که امروز در مسکو بر گزار شد، سرويس امنيتی فدرال گفت گروگان گيران آنقدر مواد منفجره همراه خود داشتند که می توانستند ساختمان را منفجر کنند و همه را بکشند. در اين کنفرانس خبری، مشاور ارشد ولاديمير پوتين در امور چچن اسلان ماسخادوف، رهبر شورشيان جدائی طلب چچن را به دست داشتن در توطئه گروگان گيری متهم کرد. آقای ماسخادوف هر گونه دخالت در اين ماجرا را انکار کرده است.

در همين حال مقامات روسيه در مسکو يک چچن را به ظن داشتن فعاليت های تروريستی دستگير کرده اند. گفته می شود که اين فرد ۸ کيلو گرم جيوه را با خود حمل می کرده است .

ادامه خبر

کرملين در پی متهم ساختن اصلان ماسخادوف رهبر شورشی چچن به دست داشتن در بحران گروگانگيری هفته گذشته در مسکو، انجام هرگونه مذاکره صلح با جمهوری جدايی خواه چچن را رد کرده است. روز پنجشنبه يک سخنگوی کرملين گفت در چچن رهبران مشروعی که بتوان به آنها به عنوان شريکان صلح اعتماد کرد وجود ندارند. کرملين می گويد مکالمه تلفنی که يکی از مردان مسلح در جريان اشتغال تئاتر انجام داد، ثابت می کند که ماسخادوف دستور حمله را صادر کرد بود. ماسخادوف اين اتهام را تکذيب کرده است. روز پنجشنبه مقامات روسيه همچنين از استفاده از يک گاز بيهوش کننده برای پايان دادن به بحران گروگانگيری، حتی با وجود اين که ۱۱۵ تن جان سپردند، دفاع کردند. بيش از ۶۰۰ گروگان جان سالم بدر بردند.

XS
SM
MD
LG