لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۱

ادامه گروگان گيری در مسکو - 2002-10-24


در حالی که بن بست تنش آلود بر سر ماجرای گروگان گيری چچن ها در تئاتری در مسکو ادامه دارد، دو زن گروگان موفق به فرار شدند و زن ديگری کشته شد.

به گزارش خبر گزاری ايتار تاس، صدای انفجاری که در بيرون ساختمان تئاترشنيده شد بر اثر انفجار نارنجکی بود که بدنبال فرار دو زن پرتاب شد. شورشيان بسوی زنی ديگری تير اندازی کردند و او را کشتند. ديروز حدود ۴۰ مرد مسلح که گمان می رود از جدائی طلبان چچن باشند اواخر وقت ديشب در جريان اجرای نمايش به سالت تئاتر يورش بردند و تماشاچيان را به گروگان گرفتند.

بنا به گزارشها آنها خواستار پايان گرفتن جنگ در جمهوری جدائی طلب چچن و خروج فوری نيرو های روسيه از اين جمهوری شده اند. ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه سفر خود به مکزيک را برای شرکت در اجلاس اپک به منظور حل بحران گروگان گيری لغو کرد. آقای پوتين می گويد گروگان گيری توسط شورشيان چچن در مراکز تروريستی خارج از کشور طرح ريزی شده است. وی افزود مهم ترين وظيفه نيرو های امنيتی آن است که گروگانها را بسلامت آزاد کنند. گروگان گيران گفته بودند اگر پليس به آنها حمله کند ، گروگانها را خواهند کشت. گفته می شود افراد مسلح کودکان و غير روسها را آزاد کرده اند.

XS
SM
MD
LG