لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

تلويزيون مسکو، تصوير جسدی را نشان داد که مامورين ازساختمان خارج کردند - 2002-10-23


مردان مسلح در مسکو وارد يک تآتر شدند وهمه حاضران در سالن را به گروگان گرفتند. بنا به گزارشها تعدادی تير هوائی نيز دراين گروگانگيری شليک شده است. تآتر در حال نمايش يکی از پر طرفدار ترين نمايشهای موزيکال مسکو بود. از هويت گروگان گيران اطلاعی در دست نيست، اما گفته شد که آنها مسلمانان داخل سالن تئاتر را آزاد کردند و اجازه دادند از ساختمان خارج شوند. همچنين به بيست کودک نيز اجازه خروج از سالن داده شد. هفتصد تماشاچی هنگام تماشای يک نمايش موزيکال در اين تئاتر بودند که گروگان گيران به آنجا حمله کردند. روسيه در چچن در حال يک جنگ خونين با مسلمانان جدايی طلب است.

آخرين خبر

تلويزيون مسکو، تصوير جسدی را نشان داد که مامورين ازساختمان خارج کردند. به گفته ناظرين، اين جسد متعلق به يک زن است. هنوز علت يانحوه مرگ او معلوم نيست

بن بست تنش آلود موجود بين نيرو های امنيتی روسيه و گروهی از شورشيان مسلح چچن که صد ها نفر را در داخل يک سالن تئاتر در مسکو به گروگان گرفته اند ، همچنان باقی است. ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه، سفر خود به مکزيک را برای شرکت در اجلاس اپک به منظور حل بحران گروگان گيری لغو کرد. حدود ۴۰ مرد مسلح که گمان می رود از جدائی طلبان چچن باشند اواخر وقت ديشب، در جريان اجرای نمايش به سالن تئاتر يورش بردند و تماشاچيان را به گروگان گرفتند. به گفته شاهدان گروگان گيران به مسلسل ، نارنجک و کوکتل مولوتف مجهز بودند. بنا به گزارشها آنها خواستار پايان گرفتن جنگ در جمهوری جدائی طلب چچن و خروج فوری نيرو های روسيه از اين جمهوری شده اند. ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه در يک جلسه اضطراری با مقامات ارشد امنيتی در کرملين در باره اين وضعيت به تبادل نظر پرداخت.آقای پوتين می گويد گروگان گيری توسط شورشيان چچن در مراکز تروريستی خارج از کشور طرح ريزی شده است. وی افزود مهم ترين وظيفه نيرو های امنيتی آن است که گروگانها را بسلامت آزاد کنند. گروگان گيران می گويند اگر پليس به آنها حمله کند، گروگانها را خواهند کشت. گفته می شود افراد مسلح کودکان و غير روسها را آزاد کرده اند.

XS
SM
MD
LG