لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۱

آمريکايی ها چه استفاده هايی از اينترنت می کنند؟ - 2002-10-19


يک گروه معتبر تحقيقات اقتصادی در نيويورک، نتايج نخستين نظرسنجی درباره نحوه استفاده مصرف کنندگان آمريکايی از اينترنت را منتشر کرد.

از زمانی که اينترنت در دسترس عموم قرار گرفت، يک رشد تصاعدی داشته است. در حال حاضر، فقط در آمريکا صدو پنجاه ميليون نفر از اينترنت استفاده می کنند. اما اين افراد در اين فضای مجازی چه می کنند؟

لين فرانکو، عضو گروهی که اين پژوهش را انجام داده اند می گويد که "گزارش، بروشنی نشان می دهد که انگيزه اصلی برای اينترنت، ارتباطات شخصی و تحقيقات شخصی است. اين، دو دليل عمده ايست که مردم را بطرف اينترنت می کشد." خانم فرانکو می گويد که بيشرين بخش تحقيق و جستجوی شخصی افراد، برای خريد کردن از روی اينترنت است و اين روند در حال فزونی است. او می افزايد: "تقريباً دوسوم از مصرف کنندگان در کل آمريکا، از اينترنت استفاده کرده اند و هرچند که رضايت مشريان از اينترنت رو به افزايش است اما اعتماد به آن در سطح پائينی قرار دارد و هنوز مسئله است."

مشتريانی که با اينترنت خريد خود را انجام می دهند، نگران هستند که اطلاعات مربوط به معامله يا داده های شخصی آنها توسط کسانی با نيات پليد ربوده شود. اما با اين وجود، درصد کسانی که در هر چهار ماه بيش از دويست و پنجاه دلار «آن لاين» خرج می کنند، سه درصد بيشتر از سال قبل است. گزارش اين موسسه براساس نظر سنجی از ده هزار خانواده آمريکايی تنظيم شده و سه بار در سال منتشر خواهد شد.

XS
SM
MD
LG