لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

دستگيری ها در اندونزی - 2002-10-16


پليس اندونزی می گويد برای دستگيری حداقل دو نفر که به دست داشتن در انفجار های مرگبار روز شنبه در جزيره بالی مظنون هستند آماده می شود. آنها از جمله کسانی بودند که در پی انفجار در دو باشگاه شبانه تحت بازجويی قرار گرفتند. در اين حادثه دست کم ۱۸۰ نفر، که اکثرا توريست های خارجی بودند، کشته شدند.

در اين ميان گفته می شود مگاواتی سوکارنو پوتری رييس جمهوری اندونزی در آستانه امضای فرمانی قرار دارد که به پليس اجازه می دهد تروريستهای مظنون را بدون محاکمه در بازداشت نگاهدارد. در همين حال در مالزی مقامات امنيتی ۵ عضو مظنون گروه افراطی جماعت اسلامی را که به مداخله در انفجارهای بالی مظنون است دستگير کردند. آنها می گويند مظنونين مستقيما به انفجار ارتباط ندارند، اما متهم هستند که با شبکه تروريستی القاعده در ارتباط بوده اند.

آخرين خبر

پليس اندونزی رهبر يک گروه اسلامی را که گفته می شود با شبکه تروريستی القاعده در ارتباط است ، برای باز جوئی احضار کرده است . قرار است ابوبکر بشير روز شنبه خود را به پليش جاکارتا معرفی کند. سازمانهای اطلاعاتی چند کشور می گويند اين روحانی ۶۴ ساله رهبر گروه جماعت اسلامی است. گمان می رود اين گروه با شبکه القاعده پيوند داشته باشد. دولت اندونزی گفته است تصور می کند که شبکه القاعده در بمب گذاری مرگبار شنبه شب در جزيره توريستی بالی دست داشته است. قرار است روز جمعه رئيس جمهور اندونزی فرمانی صادر کند که به مقامات دولتی اجازه می دهد گروههای ستيزه جوی نظير جماعت اسلامی را سر کوب کند.

XS
SM
MD
LG