لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۲

دو سوال درباره طرح وزارت کشور جمهوری اسلامی برای قتل و عام کردن گربه های تهران - 2002-09-19


انجمن حمايت از حيوانات ايران در نامه ای به تاريخ 23 شهريور، خطاب به آقای ابراهيم رضايی بابادی، معاونت سياسی و امنيتی کشور می نويسد (به نقل از سايت خبری گويا که فتوکپی نامه را عينناً منتشر کرده است) :

"... چرا همواره مسئولين به دور از دستورات پراز مهر و عطوفت اسلام، خشن ترين و خونين ترين راه ها را برای مقابله با مشکلات به کار می گيرند؟ در حالی که راه های معقول تر و علمی تری برای اين مسائل وجود دارد... از شما می خواهيم که وقت گرانبهای خودرا صرف مسائل مهمتر مبتلا به کشور نمائيد. بنظرنمی رسد که مشکل امنيتی مردم که بخشی از اخبار منعکس شده آن در مطبوعات قلب هر انسانی را بدرد می آورد با کشتن گربه ها حل شود...!!"

البته اين بار نخست نيست که جمهوری اسلامی راه حل قتل و عام را در برخورد به مشکلات بر می گزيند. چند سال قبل هم در شهر قم سی هزار کبوتر را سربريدند که مدت ها نقل مطبوعات جهان بود. اما آن بخش از نامه انجمن حمايت از حيوانات برای ما سوال ايجاد کرده که می نويسد: "از طرفی مردم ايران و جهان گربه را بعنوان يک حيوان خاص می شناسند و کشتن آن را شوم می دانند. بايد خاطر نشان نمائيم به همين دليل کسی حاضر نخواهد شد که در اجرای اين طرح به شما ياری برساند و شايد شما مجبور شويد همانگونه که برای برخی کنترل های ديگر از نيروهای خارجی استفاده شده، از نيروهای غيربومی در اين طرح بهره بگيريد."

-منظور از نيرو های خارجی برای "کنترل های ديگر" کنترل حيوانات ديگر است، يا کنترل آدم ها؟

-کدام نيرو های خارجی در کارهای کنترلی در جمهوری اسلامی کار می کنند؟

XS
SM
MD
LG