لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ایران ۲۰:۳۷

افزايش احساسات ضداسلامی - 2002-09-11


آمريکائيان عرب تبار و آمريکائيان مسلمان به مناسبت سالروز حملات تروريستی يازدهم ماه سپتامبر بار ديگر اندوه خود را ابراز کرده و اين حملات را حمله به کشور خود دانسته و از اينکه وطن پرستی آنها به خاطر تبار و دينشان مورد پرسش و ترديد قرار گرفته ابراز تأسف کرده اند.

نمايندگان گروه های اسلامی آمريکائی و گروه های عربِ آمريکائی می گويند جامعه آنها به همان اندازه همه آمريکائيان از حملات تروريستی به آمريکا اندوهگين و خشمگين شدند اما آماج احساسات ضد اسلامی و ضد عرب قرار گرفتند و حس کردند که آزاديهای مدنی آنها به خطر افتاده است.

حسين ايبيش، سخنگوی کميته منع تبعيض عليه اعراب، می گويد در يک ماه و نيمِ بعد از حملات تروريستي، بيش از هفتصد مورد خشونت نسبت به اعرابِ مقيم آمريکا، مسلمانان و کسانی که از تبار آسيای جنوب حاوری هستند گزارش شددر حالی که معمولا ً فقط دويست مورد در طول يک سالِ تمام، چنين خشنونتهائی رخ می داد.

ابراهيم هوپر، عضو شورای روابط آمريکا و مسلمانان، می گويد شعارها و متلک های ضد اسلامی از سوی راستگرايان و مفسران انجيلی فزونی يافته است. وی می گويد اين لحن، خطرناک است و سازمان او برنامه ای به مورد اجرا گذاشته تا در هزاران کتابخانه عمومی در سراسر آمريکا اطلاعاتی درباره اسلام در اختيار مردم قرار گيرد.

XS
SM
MD
LG