لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۶

مقامهای بلندپايه  آمريکا در مورد تهديد از ناحيه صدام حسين هشدار دادند - 2002-09-09


مقامهای بلندپايه دولت بوش در گفتگوهای روز يکشنبه با رسانه ها، در مورد تهديد از ناحيه صدام حسين و تلاش وی در دستيابی به جنگ افزارهای کشتار جمعی، هشدار دادند.

ديک چی نی، معاون رياست جمهوری آمريکا، در مصاحبه با شبکه تلويزيونی ان بی سی يادآور شد آمريکا ضمن رديابی تلاشهای صدام حسين، مانع از دستيابی وی به ميله های آلومينيومی شده است که در غنی کردن اورانيوم برای توليد بمب هسته ای به کار می رود. آقای چی نی گفت دولت بوش روز به روز بيشتر متقاعد می شود که آمريکا سرانجام هدف جنگ افزارهای کشتار جمعی عراق واقع خواهد شد چون بغداد مدام بر قابليتهای تسليحاتی خود می افزايد.

خانم کاندوليزارايس مشاور امنيت ملی کاخ سفيد، به شبکه تلويزيونی سی ان ان گفت جهان نبايد منتظر بماند تا ديکتاتور عراق از جنگ افزار هسته ای استفاده کند تا ثابت شود وی در صدد دستيابی به اين جنگ افزار بوده است. در حالی که پرزيدنت بوش روز پنجشنبه مساله را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مطرح می کند، کالين پاول وزير امور خارجه آمريکا به شبکه تلويزيونی فوکس گفته است آمريکا ممکن است به تنهائی به عراق حمله کنداما رهبران کشورهای خارجی در مورد ايجاد شکاف در ائتلاف ضد تروريستی در صورت حمله به عراق هشدار داده اند. وزير امور خارجه روسيه می گويد حمله به عراق، ائتلاف جهانی عليه تروريسم را در هم می شکند.

XS
SM
MD
LG