لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۲

نمايشگاه عکسهای بهرام گوهری در نگارخانه جهان نما - 2002-08-30


نمايشگاه عكسی از پرتره های هنر مندان ايرانی كه توسط بهرام گوهری تهيه شده است از هفتم تا دوازدهم شهريور ماه سال جاری،۲۹ اوت تا ۳ سپتامبر در نگارخانه جهان نمای نياوران در تهران برپاست.

گوهری، عكاس بيست ساله ايرانی، در اين نمايشگاه ۳۰ قطعه عكس رنگی به ابعاد۳۵ × ۳۰سانتيمتر خود را كه از هنرمندان كشور از جمله كارگردانان، بازيگران، عكاسان، مجسمه سازان و... تهيه كرده در معرض ديد عموم قرار داده است.

طی چند سال گذشته، هنر مندان صاحب نامی همچون مريم زندی و فرهاد فخر الدينی نيز با ارائه پرتره های در خور توجهی از هنرمندان ايرانی، تحسين همگان را بر انگيختند. بعد از آنها عكاسانی مثل حسن مشكين فام و منصور ضابطيان نيز اين مسير را ادامه دادند و اينك بهرام گوهری نيز به مدد يك دوربين (ماميای 120) و چند پروژكتور، تصاويری را كه از هنرمندانی مثل خسرو سينايی(كار گردان)، ايرج راد(بازيگر)، اصغر بيچاره(عكاس)، شجاع الد ين شهابی(مجسمه ساز) و برخی ديگر از هنرمندان ايرانی برداشته، در اين نمايشگاه عرضه كرده است .

اگرچه اين نمايشگاه اولين نمايشگاه بهزاد گوهری است، ولی بايد صادقانه اذعان داشت كه او علی رغم جوانی توانسته است با استفاده ماهرانه و به جا از نور و همچنين انتخاب كادرها و كمپوزوسيون های مناسب، تصاوير قابل قبولی از هنرمندان تهيه و ارائه كند.

به هر روی، از آنجا كه اصولا عكاسان جوان ايرانی همواره كوشيده اند اولين نمايشگاههای خود را به تصاوير اجتماعی، خبری، انتزاعی، معماری، و طبيعت اختصاص دهند. نگاهی به چندين دوره از نمايشگاههای عكاسان فردا در خانه عكاسان ايران مويد اين امر است، نمايشگاه پرتره های گوهری جای تامل بسياری دارد و می تواند نويد دهنده حركتی نوين در ميان عكاسان جوان و تازه كار ايرانی باشد.

البته بايد متوجه اين نكته بود كه او قدم در عرصه بزرگان و پيشكسوتان نهاده است و اين امر كوشش دو چندان وی را در آينده طلب می كند.

XS
SM
MD
LG