لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۴

«تالار آينه»: نمايشگاه آثار ترانه همامی - 2002-08-24


تصوير نور و رنگ

نمايشگاه آثار خانم ترانه همامی هنرمند ايرانی-امريکايی از ١۰ سپتامبر تا ١۲ اکتبر در در سانفرانسيسکو (بی اريا) برگزار خواهد شد.

آثار عکاسی و خطی و نوشته هايی که بر روی آينه و شيشه در اين تالار به نمايش در می آيند، بازتابی است از زندگی ايرانيانی که ايالات متحده را وطن خود قرار داده اند.

خانم همامی اين آثار را با همکاری نويسندگانی چون پرسيس کريم، شهرنوش پارسی پور و زری طاهری فراهم آورده و در کنار مصاحبه هايی که شخصاً با بسياری از سازمانهای ايراني-امريکايی منطقه بی اريا انجام داده قرار داده است. «مشکلات مهاجرت»، «چهره اغراق شده و «تيپيکال» ايرانيان» که در رسانه ها عمومی نمايش داده می شوند، از جمله موضوعاتی هستند که در آثار جمع آوری شده مورد توجه قرار گرفته اند.

آغاز نمايشگاه خانم همامی همزمان است با نخستين سالگرد وقايع تروريستی ١١ سپتامبر ۲۰۰١ . در حالی که بيش از بيست سال از انقلاب ايران و وقايع گروگانگيری کارمندان سفارت امريکا در تهران در ايران می گذرد، ولی هنوز چهره ايرانيان تحت الشعاع آن وقايع قرار دارد و وقايع ١١ سپتامبر باعث بدنامی بيشتری هم برای ايرانيان شده است.

اهالی امريکای شمالی به ندرت امکان داشته اند تا درباره تجربيات شخصی و گروهی مهاجران و فرزندان ايشان که در امريکا متولد شده اند بياموزند. تالار آينه اين فرصت را برای عموم فراهم آورده است تا با تجربيات مهاجران ايرانی که با فلسفه و الگوهای اسلامی آميخته است آشنا شوند، قبل از آن که اين آثار به بوته فراموشی سپرده شوند.

برخی از آثار نمايشگاه «تالار آينه» به صورت دائم در «مرکز ايرانيان» شهر برکلی نگاهداری خواهد شد.

همزمان با گشايش نمايشگاه آثار ترانه همامی، جايگاه اينترنتی او نيز آغاز به کار می کند:

http://www.hallofreflections.com

ترانه همامی در ايران متولد شده و ساکن سانفرانسيسکو است. او از کالج هنرهای کاليفرنيا در سال 1991 فارغ التحصيل شده است. آثار وی قبلاً در چندين نمايشگاه فردی و جمعی در شهرهای مختلف به نمايش درآمده است.

XS
SM
MD
LG